Attilâ İlhan’ı Anma Gecesine Davetlisiniz!

Attilâ İlhanı Anma Gecesine Davetlisiniz

“Olur mu gecemi yeşile çalmak
Yıldız çivilemek parmak uçlarıma
Ölüm kadar çabuksa eğer yaşamak
Hiç doğmamayı isterdim ama
Bir kere doğmuşum ölmek yasak”

Attilâ İlhan – Ölmek Yasak

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı’nın Kadıköy Belediyesi ile ortak hazırladıkları Attilâ İlhan’ı anma etkinliği 11 Ekim Çarşamba günü Caddebostan’da ilgililerini bekliyor.

10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan, şiirleriyle edebiyatımızın öncü isimlerinden olan, şair kişiliğinin yanında romancı, senarist, düşünür ve deneme yazarı kimliğiyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Attilâ İlhan bu yıl 11 Ekim 2017 tarihinde Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı iş birliği ile düzenlenen bit törenle Caddebostan Kültür Merkezi’nde anılacak.

Ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlikte Attilâ İlhan çeşitli yönleriyle anılacak. İki bölüme ayrılan programın birinci bölümünde etkinliğe katılanlara İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre, Attilâ İlhan’ın düşünce dünyasından bahsederken şair Baki Ayhan T. şiir dünyasını değerlendirecek.

Attilâ İlhanı Anma Gecesine DavetlisinizYönetmen Biket İlhan tarafından Attilâ İlhan’ın sinemacı kişiliğine değinilmesinin ardından yaşarken kendisiyle uzun bir söyleşi yapıp bunu “Nam-ı Diğer Kaptan/Attilâ İlhan’ı Dinledim“ adı altında kitaplaştıran ve aynı zamanda Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü Jüri Başkanlığı yapan yazar Selim İleri onun romancı kişiliğine değinecek ve romanlarına dair tespitlerini dinleyicilerle paylaşacak.

Anma töreninin ikinci bölümünde ise şiir dinletisi yer alacak. Attilâ İlhan’ın son dönem şiirlerinden “Türkiye”nin, yeğeni Kerem Alışık tarafından seslendirilmesiyle başlayacak dinletiye Hakan Meriçliler ve Tilbe Saran da eşlik edecek.

11 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlayacak anma etkinliği Attilâ İlhan şiirleri ile unutulmaz bir geceye imza atarak büyük şairi yad edecek.

Saygı ve sevgiyle anıyoruz!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin