Aydın Şimşek ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi!

Aydın Şimşek ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Şair-Yazar-Eleştirmen Aydın Şimşek ile Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ne İlgi Büyük Oldu!

Datça’da bu yaz kültür hayatını zenginleştiren etkinliklerin en önemlilerinden biri Datça Belediyesi katkılarıyla ücretsiz olarak düzenlenen yaratıcı yazarlık atölyesi oldu.

Şair, kuramcı, eleştirmen, dergici, yayımcı kimliğine son dönemde romancılığı da ekleyen Aydın Şimşek yönetiminde Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde devam eden atölye oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı. Kursa yaşları 17 ile 60 küsur arasında değişen 35 katılımcı devam ediyor.

Aydın Şimşek ile Yaratıcı Yazarlık AtölyesiGeçmişte uzun yıllar Datça’da yaşayan ve 2015 yılına kadar 7 kez Datça Öykü Günleri’ni ve 6 kez de Nihat Akkaraca Öykü Ödülleri’ni Datça Belediyesi ile birlikte hayata geçiren Aydın Şimşek, bu yıl da yaratıcı yazarlık atölyesi ile Datçalılarla ve Datça’da yaz tatillerini geçiren edebiyatseverlerle buluştu.

Atölyenin konu başlıkları şöyle: Niçin yazıyoruz, dil ve anlatım olanakları, öyküde karakter yaratma, kurgulama süreçleri, sanat akımlarına giriş, modern metinleri anlama ve çözümleme.

Datça’nın simgeleri çıkış noktasıyla katılımcıların birer kısa öykü de yazacağı atölye 10 Ağustos’ta son bulacak.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin