Cinayetin Başlangıç Durağında Film Galası!

Cinayetin Başlangıç Durağında Film Galası

Polisiye roman severler için Agatha Christie’nin kendine has gizemli havasının her zaman ayrı bir yeri vardır. Agatha Christie severler için de Doğu Ekspresi’nde Cinayet romanı ayrı bir yer tutar.

Cinayetin Başlangıç Durağında Film GalasıHikayede Christie’nin meşhur Belçikalı dedektifi Hercule Poirot İstanbul’dan Paris’e doğru yol alan Orient Expres’te yolculuk eder. Bir cinayetin işlendiği bu trenin karların ortasında mahsur kalışı heyecan dolu bir dedektiflik hikayesini başlatır. Peki zeki dedektif Poirot bu on üç zanlının içinden zamanla yarışarak katili bulabilecek midir?

Cinayetin Başlangıç Durağında Film GalasıRomanın bugüne kadar defalarca sinema uyarlaması yapıldı. Ancak hiçbir uyarlama Agatha Christie severler için tatmin edici değildi. Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstleneceği filmin 2017’de vizyona gireceği haberi büyük heyecan uyandırmıştı. Başrolünde Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Judi Dench, Willem Dafoe ve Olivia Colman’ın rol aldığı film Türkiye’de 10 Kasım’da gösterime girecek. Ancak filmi heyecanla bekleyenlerin o tarihe kadar sabretmesi gerekmiyor.

İKSV ilk kez 2016 yılında düzenlediği Film Galaları etkinliğinde bu yıl Doğu Ekspresinde Cinayet’in göz alıcı sinema uyarlamasını sinemaseverlerle 7 Kasım Salı günü saat 21.00’de buluşturacak. Filme tüm hikayenin başlangıç noktası olan Sirkeci Tren Garı ev sahipliği yapacak.

Etkinlik için biletleri 27 Ekim’den itibaren Biletix’ten ve İKSV’den edinebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin