Haluk Şahin III. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali’nde!

Haluk Şahin

Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali 11, 12, 13 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul ve Çanakkale’de düzenlenecek. Gazeteci, yazar Prof. Dr. Haluk Şahin “Homeros ve Troia” konulu oturumda yapacağı konuşmayla festivaldeki yerini alacak.

Haluk Şahin, Marma Otel’de 11 Nisan günü saat 10.00’da başlayacak oturumda Roman Kahramanları Dergisi’nin 34. Sayısında yayımlanan “Homeros, Troya Ve Biz: Karışık Kafalar, Karmaşık İlişkiler” başlıklı makalesinin sunumunu gerçekleştirecek.
Haluk Şahin, makalesinde; 2018’in Troya yılı ilan edilmesi çerçevesinde, Homeros-Troya ilişkisini irdeleyerek; Anadolu ve Ege insanını, kısacası bizim için Troya’nın önemini kapsamlı bir şekilde inceliyor.

Haluk Şahin kimdir?

Akademik hayatı boyunca “Kitle İletişimi” üzerine dersler vermiştir. Önemli televizyon programlarının yapımına imza atan Şahin; farklı gazetelerde uzun yıllar köşe yazıları yazmıştır. Türk Olmak Kolay Değil (1985), Dedim ki Poyraza (2007), Poyrazaltı (2013), Hodri Medya (2004) kitaplarından birkaçıdır. 2004 yılında “Troyalılar Türk müydü?” adlı bir inceleme kitabı yayımlanmıştır. Son eseri olan ve bugünlerde yayınlanması beklenen “Ada” adlı romanı da kısmen Troya ören yerinde, kısmen de Bozcaada’da geçmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesinde görev yapan Emeritus Prof. Dr. Haluk Şahin, yarım yüzyıla yakın bir süredir Troya üzerine çalışmalar yapmaktadır.

İletişim: 0216 626 10 50 / 2075

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin