İstos Yayınları Sizi Beyoğlu’na, Kahveye Davet Ediyor

İstos Yayınları Kafe ve Kitabevi

Varlığını 2012 yılından bu yana sürdüren İstos Yayınevi, Türkiyeli Rumların kültürüne, diline, yaşayış ve tarihlerine dair yayınlar başta olmak üzere, pek çok farklı tarihsel, kültürel, kentsel, edebi ve akademik çalışmalarıyla da öne çıkıyor.

Tanıklıklar, Politika Historika ve Elenika olarak gruplanan yayınlarıyla Türkçe, Yunanca – Türkçe ve Yunanca eserleri her iki kültürün literatürüne basılı olarak kazandıran İstos Yayınları, geçmişte basımı durdurulan veya bulunmayan kitapları da yeniden okurla buluşturmaya gayret ediyor ve bunu önemli buluyor.

İstos, 2017 Haziran’ı itibariyle basım-yayım faaliyetlerinin yanı sıra bir kitap kafe düşüncesini hayata geçirmenin de heyecanını yaşıyor.

“2012 Haziran ayında “Anlatılan Şehrin Hikâyesidir” diyerek faaliyetlerine başlayan İstos’un, 5. Senesinde siz kıymetli dost ve okuyucularına –istos yayın ve istos film’den sonra- yeni bir haberi daha var. Artık tüm İstos kitaplarını indirimli satın alabileceğiniz, lezzetli sıcak ve soğuk kahvelerimizi içebileceğiniz, Eylül ayı itibariyle düzenleyeceğimiz kültürel etkinlik, atölye ve kurslara katılabileceğiniz, küçük toplantılarınıza, gündelik çalışmalarınıza, okuma/yazmalarınıza ya da dostlarınızla verimli bir sohbete ev sahipliği yapabilecek bir mekânımız var. İstos ve Dose Coffee işbirliğiyle istos kafe ve kitapçısı, yüzyıllardır terk etmediğimiz mahallemiz Pera’da açıldı.” sözleriyle müjde veren İstos kafe; Galatasaray, Tosbağa Sokak NO.: 11’de; “Daha anlatacaklarımız var size ve dinleyeceklerimiz elbette; kahve, kitap, geçmiş, bugün ve gelecek deminde”  diyerek tüm okurlarını ve dostlarını Beyoğlu’na bekliyor.

(görsel İstos Yayınlarının Twitter sayfasından alınmıştır)

1 Yorum

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin