Notos Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Başlıyor!

Notos Yaratıcı Yazarlık Atölyesi Başlıyor

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi olarak 36. dönemini gerçekleştirecek olan “Notos Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” yeni dönemine 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak.  13 Kasım 2017 Pazartesi günü tamamlanması planlanan atölye ilgililerini bekliyor olacak.

20 kişilik bir kontenjanı bulunan atölyede on hafta sürecek derslerde “Nereden Başlamalı, Edebiyat nedir, ne değildir? Nasıl Yazmalıyım? Şiir Nedir, Şiirin Biçimleri, Kurmaca Nasıl Yazılır?” gibi birbirinden farklı konular işlenecek ve katılımcılara verilen örnek metinlerle çözümlemeler yapılacak, uygulamalı dersler de olacak.

Didaktik ve ezberci bir eğitim sisteminin dışında uygulamalara, tartışmalara ve karşılıklı etkileşime dayalı olacak atölyelerde yazınsal bir metnin ögelerinin neler olduğu, gerçeklik ve kurgu ayrımı, kişilerin yaratılma biçimleri, olayın örgüsünün kurgulanışı gibi konulara yer verilecek. Şiiri öteki türlerden farklı kılan nedir, felsefe ve edebiyat arasında nasıl bir ilişki vardır gibi konular üzerinde de yoğunlaşılacak.

Notos Yaratıcı Yazarlık Atölyesi BaşlıyorAğırlıklı olarak Semih Gümüş tarafından verilecek dersler haftada iki gün pazartesi günleri saat 19.30-22.00 ve çarşamba günleri saat 18.30-20.30 arasında yapılacak. Pazartesi günleri programa bağlı olarak dersler işlenecek, çarşamba günleri de katılımcıların yazdıkları değerlendirilecek.

Atölyenin işleyişi hakkında daha fazla bilgi almak ve katılmak isterseniz: http://notosatolye.com/yaratici-yazarlik-atolyesi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin