Sinemanın Ustaları Uluslararası Adana Film Festivali’nde!

Sinemanın Ustaları Uluslararası Adana Film Festivali’nde!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Adana Film Festivali 25 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Adana’nın tanıtımına katkı sağlamakla birlikte Türk sinemasına destek vermek amacıyla hareket eden Uluslararası Adana Film Festivali, bu doğrultuda sinema sanatına uzun yıllar hizmet etmiş ve sinema alanında üretimde bulunmuş isimlere “Onur Ödülü” veriyor.

Festival kapsamında bu yıl “Onur Ödülü” alacak olan sanatçılar; yapımcı-senarist-oyuncu-seslendirme sanatçısı Temel Gürsu, oyuncu Hümeyra, sinema eğitmeni Sami Şekeroğlu ve oyuncu Şemsi İnkaya.

“Her biri ayrı değer olan ve ömürlerini sanata, sinemaya adamış isimleri Adana Film Festivali’nde görmek aslında bizleri onurlandırmaktadır,” diyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu yıl onur ödülü alacak sanatçılar için Türk sinema kültürüne verdikleri katkıdan dolayı her birine ayrı ayrı minnettar olduklarını belirtti.

Bu yıl içeriğin hayli zenginleştiğini belirten 24. Uluslararası Adana Film Festivali Genel Direktörü İsmail Dikilitaş da festival kapsamında 5 farklı dalda yarışma olacağını açıkladı..

Festivale dair detaylı bilgi için http://www.adanafilmfestivali.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin