Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması Başlıyor!

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Oyun Yarışması Başlıyor

Kadıköy Belediyesi tarafından 2017 yılında ilki düzenlenen Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nın 2018 yılında da gerçekleştirilmesi amacıyla çalışmalara başlandı.

Yarışma Seçici Kurulu’nda Türkiye tiyatrosunun önemli sanatçılarından Orhan Alkaya, Cevat Çapan, Bilgesu Erenus, Yücel Erten, Beliz Güçbilmez, Dikmen Gürün, ve Nesrin Kazankaya ile Ön Seçici Kurul’da Levent Aras, Günay Ertekin ve Sinem Özlek yer alıyor.

Kadıköy Belediyesi Seçici Kurulu’nca layık görülen oyunlara birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleriyle birlikte iki adet mansiyon ödülü ile para ödülünün verileceği ve Seçici Kurul’un basılmaya değer gördüğü oyunların da daha sonra kitap halinde basılacağı duyuruldu.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Geçen yıl ilk olarak düzenlediğimiz Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması’na olan katılım ve sonuçlar, bu yarışmayı açmakla yerli tiyatro edebiyatını zenginleştirme ve yazarları özendirme düşüncemizin haklılığını kanıtladı ve bize 2018’de aynı doğrultuda yeni bir yarışma açma cesaretini verdi. Toplumların, insanların yeni tiyatro oyunlarına her zaman ihtiyacı vardır. Elbet tiyatro topluluklarının da… Kadıköy Belediyesi olarak bu ihtiyacın bilinciyle hareket ettik. Değerli yazarlarımızın katılımlarıyla yeni tiyatro oyunlarının ortaya çıkacağını umut ediyorum,” açıklamasını yaparak yarışmaya verdiği desteği gösterdi.

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Oyun Yarışması BaşlıyorTürkiye vatandaşı tüm yazar ve edebiyatseverlere açık olan yarışma geçen yıl ilk senesi olmasına rağmen büyük ilgi görerek 336 eserin katılımıyla gerçekleştirildi.

2 Nisan 2018 son katılım tarihli Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nda ödüle layık görülen eserler 2018 Kasım ayında web sitesinden açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi için web sitesi:
www.tiyatroyarismasi.kadikoy.bel.tr

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin