“Bir Baba Hamlet” Geliyor!

Bir Baba Hamlet Geliyor

Şevket Çoruh’un emekleri sonucu İstanbul’un kültür sanat hayatına yeni bir soluk olarak başlayan “Baba Sahne” yeni sezona hazır.

Yeni sezonun ilk oyunu olarak prodüktörlüğünü Şevket Çoruh’un yaptığı ve Murat Akkoyunlu ile birlikte rol aldığı “Bir Baba Hamlet” sahnelenecek. 10 Ekim’de Baba Sahne’de seyircileriyle buluşacak oyun Sebastian Seidel’in özgün metninden Yücel Erten tarafından ustaca çevrildi. Oyunun yönetmenliğini de Emrah Eren üstlendi.

Baba Sahne tarafından babacan bir yorumla sergilenecek oyun, tiyatro yapma aşkının büyüsüne ve baş döndürücülüğüne bir bakış atmamızı sağlıyor.

Bir Baba Hamlet GeliyorPeki Baba Sahne’de başka neler oluyor?

42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde tek kişilik performansıyla kendisine “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü getiren Günay Karacaoğlu’nun “Aşk Ölsün” isimli gösterisi 13-17-27 ve 28 Ekim tarihlerinde Baba Sahne’de seyircileriyle buluşacak. Murat İpek’in yazdığı ve Barış Dinçel’in yönettiği “Aşk Ölsün” sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanan trajikomik bir hikâyeden oluşuyor.

Sezon içinde yeni oyunlarıyla tiyatroseverlerin yüzünü güldürecek Baba Sahne, Tiyatroadam, Altıdan Sonra Tiyatro, Yolcu Tiyatro, B Planı gibi toplulukların oyunlarına ve “Tenorların Düellosu” isimli müzikal şova da ev sahipliği yapacak.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin