Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Açılıyor!

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Açılıyor

Tüm Hazırlıklar Tamamlandı, Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Açılıyor!

Müzisyen, besteci, yazar, yönetmen, gazeteci, köşe yazarı, bir dönemin politikacısı Zülfü Livaneli adına Çankaya Belediyesi tarafından hazırlanan kültür merkezi 16 Eylül’de kapılarını açıyor.

Balkan Edebiyat Ödülü’nden ABD Barnes and Noble Büyük Yazar Ödülü’ne, İtalya ve Fransa’da Yılın Kitabı Ödülü’ne; Türkiye’de Yunus Nadi Ödülü’nden Orhan Kemal Roman Ödülü’ne kadar layık görülen kitaplarıyla; Altın Palmiye’den Altın Portakal’a kadar ödül alan filmleriyle; Nazım Hikmet, Orhan Veli, Ataol Behramoğlu, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Sabahattin Ali, Paul Eluard gibi ustaların şiirlerinden bestelediği şarkılarıyla ve aynı zamanda Türkiye tarihinin en büyük, en kalabalık konserini veren sanatçı unvanıyla her devirden aşina olduğumuz Zülfü Livaneli’nin adının verileceği kültür merkezi Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bir törenle hizmete açılıyor.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Erman İmayhan ve piyanist Henning Schmidt’in konser vereceği açılışta Zülfü Livaneli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bulunacak.

Sinemadan edebiyata, resimden müziğe kadar adeta çoksesli bir koro gibi çalışacak kültür merkezi bünyesinde barındırdığı birçok atölye ile sanat üretiminin nabzını tutmaya hazırlanıyor.

Aynı zamanda açılıştan sonra 25 Ekim’e kadar fotoğraflarından albümlerine, kitaplarından ödüllerine kadar, Livaneli’nin elinin değdiği birçok kişisel eşyasının sergileneceği bir seçki ile onu Zülfü Livaneli yapan her ne varsa inceleme şansınız da olacak. Belki de sanatçının kitaplarından esinlenilerek isimlendiren galerileri ve salonları gezerken bir roman kahramanı gibi hisseder, onun bir hikayesinin içinde buluverirsiniz kendinizi, kendi mevzunuzu yaşamaya çalışırken…

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin