25. Echo Klassik Ödülüne Fazıl Say Layık Görüldü!

25. Echo Klassik Ödülüne Fazıl Say Layık Görüldü

Her sene Deutzsche – Phono Akademie tarafından verilen dünyanın en prestijli klasik müzik ödüllerinden Echo Klassik Ödülü, dünyaca ünlü bestekar, klasik sanat piyanisti Fazıl Say’a verildi.

25. Echo Klassik Ödülüne Fazıl Say Layık GörüldüÖdül, Fazıl Say’ın Salzburg’daki önemli konser salonlarından olan Mozarteum’da gerçekleştirdiği konserin, dünyada Warner Music etiketiyle Türkiye’de de Ada Müzik tarafından yayımlanan, altı cd’lik  Mozart Complete Piano Sonats adlı albüm kaydına verildi. Say, Echo ödülleri solo albüm piyano kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Çocukluğundan beri Mozart sonatları çalan Fazıl Say, albüm kaydı süreci için; “Bu kayıt, benim için bir yorumcu olarak şu ana kadar olan müzisyenlik hayatımdaki en kapsamlı ve en önemli çalışmamdır, bu kayıt sırasında hissettiklerim de hayatımın en özel anılarıdır,” dedi.

2001, 2008, 2011 yıllarında da Echo Klassik Ödülü’ne sahip olan Fazıl Say’a ödülü 29 Ekim 2017 tarihinde Hamburg’un Elbphilharmonie sahnesinde düzenlenen törende takdim edilecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin