Agatha Christie, ‘Ordeal of Innocence’ ile TV dizisi oluyor!

Agatha Christie Ordeal of Innocence ile TV dizisi oluyor

Agatha Christie’nin 1958 yılında yazdığı “Ordeal of Innocence”(Şahidin Gözleri) romanı diziye uyarlanıyor.

Böylelikle daha önce birçok romanı filme ve TV’ye uyarlanan yazarın bir eseri daha dizi formatında yeniden ele alınacak.

Agatha Christie’nin romanlarından uyarlanarak hazırlanan diğer önemli projelerden bazıları ise şöyle:

Murder on the Orient Express(1974)
Agatha Christie’s Poirot (1989–2013
Agatha Christie’s Miss Marple Serisi (1984-1989)

Kaynaklara göre yazarın kitaplarından doğrudan uyarlama olan 35 film, 38 televizyon yapımı var. BBC de yapımları desteleyen önemli televizyon kanallarından.

Ordeal by Innocence’den hazırlanacak dizinin oyuncu kadrosunda Catherine Keener, Matthew Goode, Ella Purnell ve Ed Westwick yer alacak.

Agatha Christie Ordeal of Innocence ile TV dizisi oluyorKonusu ise şöyle: Zengin birisi olan Rachel Argyll, kendi evinde bir cinayete kurban gider. Bunun sorumlusu olarak da Argyll’in üvey oğlu Jack tutuklanır.

Dr. Arthur Calgary, daha sonra verdiği ifadede, Jack’in olay anında Argyll’in malikânesinde olmadığını destekleyen bir ifade verince aslında Jack’in masum olduğu anlaşılır ve katilin hala aile içinde biri olduğu düşünülür.

Agatha Christie’nin de en sevdiğim romanlarından dediği “Ordeal by Innocence” dizi severleri şimdiden meraklandıracak kadar sürükleyici bir konuya ve işlenişe sahip görünüyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin