Akbank Sanat’tan Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi

Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi
Bedia Ekiz

30 yılı aşkın süredir Türkiye’de çağdaş sanata katkıda bulunmayı ve sanatçıyı desteklemeyi sürdüren ‘Günümüz Sanatçıları Sergisi’ bu yıl da yeni temasıyla 12 Nisan’da başladı. Sergi, 27 Mayıs’a kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek

Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ve Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen yarışmada jürinin seçtiği on altı eser “Günümüz Sanatçıları Ödülü”ne layık görülerek sergide yer almaya hak kazanmıştır.

“Güzelliğin Yavaş Oku/ Zamanın Şimşeği“ temalı sergi, genç sanatçılara kendini ifade etme imkânı sunması ve çağdaş sanatın geldiği noktayı göstermesi bakımından çoklu işleve sahip.

Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Resim ve Heykel Müzeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gönül Nuhoğlu ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşan jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmede  435 yarışmacı arasından Alper Raif İpek, Ege Su Kısaoğlu, Utku Taşyürek, Melih Gömeç, Önder Bekel ve Tarık Ceddi birincilik ödülüne layık görülmüşlerdir.

Sergide Yer Alan Sanatçılar: Ahmet Kavas, Alp Şeker, Alper Raif İpek, Ayşe Meltem Yıldız, Bedia Ekiz, Berkay Tuncay, Ege Su Kısaoğlu / Utku Taşyürek, Leman Sevda Darıcıoğlu, Mehveş Leliç, Melih Gömeç, Murat Sezer, Mustafa Sevinç, Önder Bekel, Sidar Bakı, Tarık Ceddi

Küratör: Hasan Bülent Kahraman
Sergi Tarihi:12 Nisan- 27 Mayıs 2017
Sergi açılışı: 11 Nisan Salı, 18.30 – 20.30

Ayşe Ayaz

Kaynakça:
www.akbanksanat.com
www.artfulliving.com.tr
www.kulturlimited.com

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin