Kuşadası Belediyesi Kitap ve Edebiyat Günleri Başlıyor!

Kuşadası Belediyesi Kitap ve Edebiyat Günleri Başlıyor

Kuşadası Belediyesi’nin bu yıl 4. kez düzenleyeceği, geleneksel hale gelen “Kuşadası Kitap ve Edebiyat Günleri” 14 Ağustos’ta edebiyatseverlerle buluşuyor.

Bir hafta boyunca seçkin yayınevlerinin katılımıyla gerçekleşecek etkinlikte, vazgeçilmez imza günleri ve birçok sanatçıyla birlikte düzenlenecek söyleşiler de yer alacak. İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda düzenlenecek etkinlik 14-21 Ağustos süresince stant açmayı planlıyor.

Gelenekselleşen bu etkinliğin programına göre 15 Ağustos’ta İbramaki Sanat Galerisi’nde Mazlum Vesek’in moderatörlüğünde ‘Edebiyat ve Sinema İlişkisi’ başlıklı bir panel de var. Panelin konuşmacı koltuğunda ise Rıza Kıraç ve Cengis Asiltürk yer alıyor.

Etkinliğin son günlerine doğru da 19 Ağustos tarihinde saat 18.00 itibariyle ‘Yusuf Atılgan Üzerine’ başlıklı bir söyleşi ile Murat Şahin edebiyatseverlerle buluşacak. Saat 20.00’de ise yazar Mine Söğüt kitaplarını imzalamak üzere sizleri bekliyor olacak.

20 Ağustos günü de milletvekili-gazeteci-yazar Mustafa Balbay, yazar Nihan Ertem ve Prof. Dr. Emre Kongar da okurlarını imza etkinliği için ağırlayacak.

Festival ilk olarak 2014 yılında gerçekleştirilmiş ve yoğun bir ilgiyle karşılanmıştı. Ülkemizde genellikle bahar aylarında görmeye alışkın olduğumuz kitap festivallerinin böyle güzel, bir o kadar da sıcak bir Ağustos ayında ilgi görmesinin sevindirici olduğu detayını da söylememiz gerekir.


Kaynak:
http://www.kusadasi.bel.tr/haber-kusadasi-belediyesi-4-kitap-ve-edebiyat-gunleri-14-austosta-basliyor

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin