Bağımsız Çizgi Roman Günleri 5-7 Ocak’ta Moda Sahnesi’nde!

Bağımsız Çizgi Roman Günleri 5-7 Ocakta Moda Sahnesinde

Çizgi roman, iki farklı üretim tarzını, yani hem yazıyı hem resmi bir araya getiren bir sanat formu. Moda Sahnesi, 5-6-7 Ocak tarihlerinde düzenleyeceği Bağımsız Çizgi Roman Günleri’nde dokuzuncu sanat sayılan çizgi romanların ülkede geçmişten günümüze evrilen hikayesini tartışıyor.

Çizgi romana dair birçok şeyin konuşulacağı etkinliğin ilk gününde Serhat Albamya, “Dijital İllüstrasyon’’ başlıklı söyleşisini gerçekleştirecek.

Bağımsız Çizgi Roman Günleri 5-7 Ocakta Moda SahnesindeEn kapsamlı etkinlikler cumartesi günü yer alacak. Çocuklar için resim ve müzik atölyesi olarak ‘‘Küçük Prens ve Felsefe’’ düzenlenecek ve Mehmet Sobacı, Yıldıray Lise ve Kazım İnal’ın anlatıcılığında ‘‘Küçük Prens’in Dil Serüveni’’ konuşulacak. Aynı gün mizah dergileri ve çizgi romanlarından tanıdığımız Emrah Ablak ‘‘KARİKAFİLM’’ başlıklı söyleşiyi gerçekleştirecek. Hüsnü Çoruh ‘‘Çizgi Roman Tarihimizde Kadım’’ söyleşisinde konuşurken, Selçuk Ören ‘‘Bir Çizgi Roman Tasarlamak” adlı konuşmayı gerçekleştirecek.

Etkinliğin son günü Yıldıray Çınar tarafından yetişkinler için düzenlenmiş 90 dakikalık bir ‘‘Marker Atölyesi’’ ve Cem Güventürk tarafından ‘‘Bir Karikatür Yaratmak’’ atölyeleri düzenlenecek.

Etkinlik bir yandan çizgi roman heveslilerini üretimin mutfağına içeriden bakmaya davet ederken bir yandan da çizgi romanla henüz tanışmamış olanları hevesle tanışmaya çağırıyor.

Bağımsız Çizgi Roman Günleri’nde Flaneur Books, Baobab Yayınları, Aylak Kitap, Dokuzuncu Sanat, Sırtlan Kitap katılımcı yayınevi olarak yer alacak. Bu yayınevlerinin çalışmalarını temin etmek isteyen okurlar, cumartesi ve pazar günleri Moda Sahnesi fuayesinde kurulacak olan standlardan eserlere indirimli olarak sahip olabilirler.

Moda Sahnesi ve İthaki/Kadıköy Penguen Sahne’nin ev sahipliği yapacağı Bağımsız Çizgi Roman Günleri’ne dair daha detaylı bilgi için www.modasahnesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin