Bodrum Müzik Festivali’nde Sesin Sözle Dansı!

Bodrum Müzik Festivali'nde Sesin Sözle Dansı

“Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin.”
Cevat Şakir Kabaağaçlı

Bodrum Müzik Festivali’nde Sesin Sözle Dansı: Müzik ve Edebiyat Buluşuyor!

Bodrum Müzik Festivali bu sene edebiyatı ve müziği buluşturacak bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 12- 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde Jehan Barbur ve Onur Behramoğlu bizleri müzik ve edebiyatın o muhteşem dansına davet ediyor.

Festival kapsamında Bodrum’un simgesel mekanlarında gerçekleşecek klasik müzik konserleri, sinema, çağdaş sanat, çocuk atölyeleri gibi etkinliklerle birlikte 14-15 Ağustos günlerinde Gümüşlük Akademisi’nde gerçekleştirilecek “Müzik ve Edebiyat” etkinliği ile yüzyıllardır muhteşem bir armoni içinde yaşayan edebiyatı ve müziği konuşacağız.

Tarihler 14 Ağustos’u gösterdiğinde sesini çeşitli dillerde duyurabilmiş şair, yazar Onur Behramoğlu modern şiirin önde gelen isimlerini çeşitli sanat perspektifleri açısından resim, müzik, roman, felsefe ekseninde konuşmak üzere etkinlikte yer alacak. Bu bağlamda katılımcılar Charles Baudelaire, Pablo Neruda, Kavafis, Füruğ Ferruhzad, Nâzım Hikmet, Victor Jara, Léo Ferré, Patti Smith, Arvo Pärt, Fazıl Say, Joseph Haydn, Pablo Picasso, Jacques Lacan ve Turgut Uyar gibi sanatçılarla ilgili nefis söyleşilere misafir olabilecekler.

15 Ağustos gecesi ise Çatıdaki Çimenler ve Sen’e Yazılar ile söz ustalığındaki başarısını bir de edebiyatta gösteren söz yazarı, vokal, şair Jehan Barbur ile buluşacağız.

Halikarnas Balıkçısı’nın mavi sürgünü Bodrum’un tüm ahengini kulağınızdaki klasik müzik notalarıyla keşfetmek ve her bir noktasında sanatın tadını çıkarmak için muhteşem bir fırsat sizleri bekliyor.

Festivalin tüm detayları için;
www.bodrummuzikfestivali.com

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin