Cingöz Recai Beyaz Perdede

Cingöz Recai beyaz perdede

Türk edebiyatının ilk otobiyografik romanı “Dokuzuncu Hariciye Koğuşu” nun yazarı Peyami Safa’nın bir başka önemli eseri “Cingöz Recai” beyaz perdede seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Filmin yapımcılığını Limon Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda  ise sinema tarihimizin özgün ve dikkat çeken yönetmenlerinden Onur Ünlü yer alıyor.

Leyla ile Mecnun dizisinin yönetmenliğini sürdürdüğü sırada dikkatleri üzerine çeken Ünlü, İtirazım Var, Sen Aydınlatırsın Geceyi , Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi gibi filmlere imza attı. Aynı zamanda yazar Murat Menteş ve Alper Canıgüz’le beraber edebiyatımızda “Afili Filintalar” topluluğunun kurucusu da olan Ünlü’nün , Cingöz Recai’ye katacağı özgün yorum şimdiden merak konusu haline geldi.

Filmin oyuncu kadrosu da bir hayli dikkat çekiyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünü üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Musa Uzunlar, Serkan Keskin, Meryem Uzerli yer alıyor. Kitabın senaryoya aktarılmasını ise Kerem Deren ve Pınar Bulut üstlendi.

Vizyon tarihinin henüz açıklanmadığı film, Türk edebiyatının önemli bir eserini böylece unutulmaktan kurtarıyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin