İstanbul Comics and Art Festival’in İkincisi Düzenlenecek!

İstanbul Comics and Art Festivalin İkincisi Düzenlenecek

Marvel mi DC mi?  Hiç bu tartışmaya girdiniz mi? Ya da saatlerce bir manganın içinde kaybolduğunuz oldu mu? Hiç değilse mutlaka daha önce üzerinde “Buraya çöp atmayınız yazan” bir duvarın şahane bir sanat eserine dönüşmesine şahit olmuşsunuzdur. Hatta belki de önünde profilden bir fotoğraf çektirip Instagramda paylaşmışssınızdır da. Peki bu şaşırtıcı dünyanın içine bir göz atmak ister misiniz? Eğer öyleyse harika çünkü sizi bu muhteşem çizgiler evrenine davet eden bir festival var!

Geçtiğimiz yıl Kadıköy/ Saint Joseph Tesislerinde ilki düzenlenen İstanbul Comics and Art Festival’i (İCAF) bu yıl 8-9-10 Eylül tarihlerinde yine Club Quartier’de kapılarını tekrar açıyor. Etkinliğin zamanı ve yeri konusu kesinleşmiş durumda. Zaman içindeyse programın detaylarıyla ilgili net bilgiler alabileceğiz gibi duruyor.

Festival görsel sanatın birçok dalını bir araya getiriyor ve size yaratıcı profesyonellerle tanışma fırsatı sunuyor. Çizgi roman dükkanları, yayınevleri, sahaflar, fanzinler, mangalar yani kısacası bu dünyanın basılı tarafının yanında film gösterimleri, animasyon, mural gibi etkinlikler de festival içeriğine dahil olacak ve görsel damağımızı tatlandıracak. Atölye çalışmaları ve canlı graffiti performansları ise festivalin özellikle dikkat çeken detaylarından.

Geçen seneki festivalden aklımızda kalanlar muhteşem atölye çalışmaları olmuştu. Atölye çalışmaları kapsamında book binding, pinhole camera, geometri atölyesi, paper sculpture, “kendi çizgi romanını yarat”, “çiziyoruz” ve “boyuyoruz” gibi etkinlikler yer alıyordu.

Bu yılki içerik detaylarını ise İCAF’ın Facebook etkinlik sayfasından ve http://www.icaf.com.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin