Kadın Kadına Öykü Yarışması İçin Başvurular Uzatıldı!

Kadın Kadına Öykü Yarışması İçin Başvurular Uzatıldı

Eril zihniyetin yaratıp yaşattığı ve yücelttiği kahraman tipinden siz de yorulmadınız mı? O zaman kendi hayal gücünüzün süper kahramanını yaratmak istemez misiniz? Benim süper kahramanlarla, güçle ne işim olur demeyin. Her gün bıkmadan devam ettirdiğimiz bu var oluş mücadelesi de bir kahramanlık değil mi?

İş dünyasında, aile ilişkilerimizde, aşk hayatımızda, devlet, bürokrasi, yasa ve yasak sarmalında pes etmeyerek attığımız her adım, bize dayatılan tek renge inat gökkuşağı yaratmak için sarf ettiğimiz her çaba bir süper gücün belirtisi değil mi? O halde bu kahramanı kendi macerasının içine atmak sizin ellerinizde.

Kaos GL tarafından bu yıl 13.’sü düzenlenen “Kadın Kadına Öykü Yarışması” için başvurular 15 Şubat Perşembe gününe kadar uzatıldı. Yarışmanın bu yılki teması:“Süper Gücünü Hatırla”

Kadın Kadına Öykü Yarışması İçin Başvurular UzatıldıKatılımın ücretsiz olduğu bu yarışma Türkiye’den ve yurt dışından tüm kadınlara açık. Aynı kişi yarışmaya en fazla üç öyküsüyle katılabiliyor ve kurallar gereği öykülerin bilgisayar çıktısı olarak iki kopya halinde gönderilmesi gerekiyor. Cezaevindeki kadınlar ve bilgisayara erişim bulamayanlar, durumlarından jüriyi haberdar edebilirlerse bu kuraldan muaf tutulabiliyorlar.

Jürisinde; Aslı Solakoğlu, Aylime Aslı Demir, Belma Fırat, Burcu Baba, Güzin Yamaner, Karin Karakaşlı, Oya Burcu Ersoy, Pelin Buzluk ve Süreyya Karacabey’in yer aldığı yarışmanın sonuçları 17 Mart Cumartesi günü www.kaosgl.org adresinde açıklanacak. Yarışmaya katılan yazarların öyküleri, sonuçların açıklanmasından sonra Kaos GL’nin web sitesinde, ilk üçe giren öyküler de Kaos GL dergisinde yayımlanacak.

Yarışmanın sonucunda birinci olan öykünün sahibi 600 TL, ikinci olan öykünün sahibi 500 TL, üçüncü olan öykünün sahibi de 400 TL ödül kazanacak.

Yarışmaya katılmak isteyen adayların öykülerini gönderecekleri adres ise şu şekilde: Tunus Caddesi PTT, PK:12, Kavaklıdere Çankaya / ANKARA

Yarışma ve kuralları hakkında daha detaylı bilgi için Kaos GL’nin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi ve iletişim için kadin@kaosgl.org  adresiyle irtibata geçebilirsiniz.

İçinizdeki süper kahramana bu yolculuğunda başarılar dileriz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin