Kayıp Rıhtım ve “100’ler Kulübü Kahramanları”

Kayıp Rıhtım ve 100ler Kulübü Kahramanları

Ekim 2017’de 100. sayısını okurlarıyla buluşturan Kayıp Rıhtım Öykü Seçkisi bu özel sayısında Rıhtım’a uğrayacak olanları şu cümlelerle selamlıyor:

“Kahramanların yaşı olmaz. Onlar asla yaşlanmaz. Cedric 8 yaşın zorluklarını yaşayıp durur. İleri ya da geri gitmek onun için imkânsızdır. Çirkin yapımcılar ve sümüklü senaristler onu zincirlerle ebedi lanetine bağlamışlardır.

Fakat bazen bu zincir kırılabilir. Bazen bir Rıhtım’da beklenmedik şeyler olur. Bir hikâye anlatılır. Ertesi gün hanın kapısında daha fazlası için bekleyen yüzler belirir. Sonraki gece başka bir hikâye anlatılır. Aylar, mevsimler ve yıllar geçer. Zincirlerin kırılabildiğini görenler daha fazlası için kalemleri eline alır.”

Her ay değişen, farklı bir temada yazılan fantastik, bilimkurgu, steam-punk, korku-gerilim, polisiye gibi alt türlerde kaleme alınmış öyküleri sayfalarında ağırlayan Kayıp Rıhtım Öykü Seçkisi, Ekim 2017 tarihli özel sayısında 100’ler Kulübü Kahramanları adı altında oldukça renkli bir dosya hazırlamış. Bu özel seçkide tam 20 öykü okurlarını bekliyor!

Kayıp Rıhtım; bir anlamda zaman-uzam zincirini kıran farklı bir çalışmayla 100. sayısına yaraşır bir seçki sunmuş. Sınırları kaldırarak, kurmacanın tarih zincirlerini kırmayı ve bir zaman makinesiyle 100 yıl ileri gitmeyi hedefliyor. Bu bağlamda zamanı, bazen de kahramanı yeniden yoğuruyor. İlgi çekici değil mi?

Kayıp Rıhtım ve 100ler Kulübü KahramanlarıBu özel sayının illüstrasyonu ise, seçkinin ilk tema çizimini de yapan Ethem Onur Bilgiç imzalı.

Zaman makinasına atlamaya ve bu farklı öyküler arasında yolculuk etmeye hazırsanız “100’ler Kulübü Kahramanları” temalı öyküleri buradan okumanız mümkün: http://oykuseckisi.com/sayi-100-100ler-kulubu-kahramanlari-oykuleri/

Kayıp Rıhtım gelecek ayın temasını ise “Şapka” olarak duyurdu. Bu temadaki öykülerinizi 20 Kasım 2017’ye kadar oykuseckisi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

“Buraya kadar gelmek kesinlikle beklenmedikti” diyen Kayıp Rıhtım ve tüm ekibini kutluyor #101 ve daha nice sayılarda görüşmek üzere diyoruz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin