King Gizzard & The Lizzard Wizzard Sonunda İstanbul’da!

King Gizzard & The Lizzard Wizzard Sonunda İstanbulda

Salon İKSV 15 Mart Perşembe akşamı saykedelik rock severlerin gözbebeği olan King Gizzard & The Lizzard Wizzard’ın heyecanla beklenen konserine ev sahipliği yapıyor.

King Gizzard & The Lizzard Wizzard çok uzak bir coğrafyada, Avustralya’da, kuruldu. Uzak deyip geçmeyin, Avustralya; Tame Impala, Pond, Jagwar Ma gibi müzik dünyasının en özgün isimlerini hayatımıza sokan bir cennet.

Bir çoğumuzun adını eksiksiz ve düzenli hatırlamakta zorlandığı bu grup, Saykedelik rock dünyasının son zamanlarda başına gelen bir devrim adeta.Yaptıkları müzikler 60’lı yıllardaki çiğ ve kirli kayıtları hatırlattığı için yeniden keşfedilmiş eski bir grup sanıldılar oysaki 2011’de kurulmuş yepyeni bir gruptular.

King Gizzard & The Lizzard Wizzard Sonunda İstanbuldaBir yıla üç album sığdıracak kadar da üretkendiler. Türk ezgilerinden fazlasıyla etkilendikleri için Sleep Drifter, Rattlesnake gibi müziklerindeki Anadolu Rock etkileri en çok Türkiyeli müzikseverler tarafından dinlendi ve sevildi.

Festivallerden ziyade konser salonlarında yer almayı daha çok seven grup uzunca bir süredir İstanbul’a gelmenin hayalini kuruyordu. Hem dinleyicilerin hem grubun kurduğu bu hayal sonunda Salon aracılığıyla gerçeğe dönüşecek.

Etkinliğe dair daha detaylı bilgi ve bilet satın almak için biletix.com/etkinlik adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin