Nâzım Hikmet 116. Doğum Gününde anılıyor!

Nâzım Hikmet 116 Doğum Gününde anılıyor

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın Şişli Belediyesiyle birlikte düzenlediği “116. Doğum Yılında Nâzım Hikmet” etkinliği, 15 Ocak Pazartesi günü saat 20.00’da Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün açılış konuşmasıyla başlayacak etkinlikte Genco Erkal ile Tülay Günal’ın “Yaşamaya Dair” isimli müzikli gösterisi sunulacak. Etkinlikte ayrıca Nazım Hikmet İnceleme-Araştırma Ödül Töreni yapılarak ödüller sahiplerine takdim edilecek.

Nazım Hikmet İnceleme-Araştırma Ödülü

Nazım Hikmet İnceleme-Araştırma Ödülü, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın Nâzım Hikmet hakkında yapılan çalışmaların desteklenmesi, şairin sanatı ve mücadelesinin daha yakından tanınması, yaratıcılığının ayrıntılarının geniş kesimlerce anlaşılabilmesi için ortaya konulan inceleme-araştırma ödülüdür. Ödüller ise; 1.’ye 3000 TL ve ödül plaketi, 2.’ye 2000 TL ve ödül plaketi, 3.’ye 1000 TL ve ödül plaketi olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca, kazanan yapıtlar Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Yayınlarınca yayımlanacak. Ödül, üç yılda bir verilecek ve ilki, 15 Ocak Pazartesi günü yapılacak etkinlikte açıklanacak.

Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe katılım ücretsiz. Koltuk sınırlaması nedeniyle, izleyicilerin (0212) 231 24 43 numaralı telefondan rezervasyon yaptırması gerekiyor.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin