Boğaziçi Üniversitesi’nde 5 Hafta 5 Roman!

Boğaziçi Üniversitesinde 5 Hafta 5 Roman

Murat Gülsoy, Boğaziçi Üniversitesi Nazım Hikmet Kültür ve Araştırma Merkezi kapsamında “5 Hafta 5 Roman” seminerlerine devam ediyor.

İyi bir yazar olmanın iyi bir okur olmaktan geçtiği fikri üzerine kurulan seminerlerde Murat Gülsoy ile çağdaş edebiyatın sıra dışı romanları üzerine okumalar düzenlenecek.

“Kışkırtıcı Arzuların Bahçesinde” başlıklı bu seminer dizisinde iyilik ve kötülüğün dünyevi hazlar bahçesinde aldığı yeni biçimler tartışılacak; cinsellik, toplumsal cinsiyet ve iktidar ilişkilerinin insanın kimliğini ve ruhsal dünyasını oluşturmaktaki rolü; aşk ve ölüm sarmalındaki sanatçının var oluşu modern edebiyatın klasikleşmiş eserleri üzerinden, farklı roman yazma teknikleri ile birlikte ele alınacak.

Boğaziçi Üniversitesinde 5 Hafta 5 Roman5 Mart–2 Nisan tarihleri arasında 5 hafta boyunca saat 19.30-21.30 saatlerinde devam edecek olan seminerlerde sırasıyla; Dorian Gray’in Portresi (Oscar Wilde), Venedik’te Ölüm (Thomas Mann), Orlando (Virginia Woolf), Lolita (Vladimir Nobokov), Karanlığın Sol Eli (Ursula K. Le Guin) eserleri okunacak.

Edebiyatla ilgilenen herkese açık olan bu seminer dizisi için katılım ücreti 750 TL. Boğaziçi Üniversitesi mensubu, öğrencisi ve mezunlarına ise bu fiyat üzerinden %10 indirim uygulanacak.

Daha detaylı bilgi ve kayıt formuna http://nazimhikmetmerkezi.com/5-hafta-5-roman/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin