Maltepe Üniversitesi ve Roman Kahramanları’ndan “İstanbul” Temalı Kısa Film Yarışması

kısa film yarışması

Maltepe Üniversitesi ve Roman Kahramanları Dergisi’nin dördüncüsünü düzenleyeceği Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali 10-11-12 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak. Her yıl bir tema üzerine yapılan festivalin bu seneki teması İstanbul.

İstanbul üzerine yazılmış eserlerin ve kahramanların konuşulacağı festivalde bu sene ilk defa kısa film yarışması yapılacak. Tarihsel ve kültürel zenginlik olarak dünyanın seçkin kentlerinden olan İstanbul’u edebiyat kitapları üzerinden anlatmanın yanı sıra kısa filmlerle de anlatılabileceği fikrinden hareketle düzenlenen yarışma 10-11 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Yarışmada İstanbul bir “roman kahramanı” olarak ele alınacak. Yarışmacı, bir romandan esinlenebilecek ya da konuyla ilgili yeni bir “roman kahramanı” tasarlayabilecek. İlk üç filmin ödüllendirileceği yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi ise 17 Mart.

 kısa film yarışmasıRoman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali 1. Kısa Film Yarışmasına kabul edilen filmler, ana jürinin karşısına festival haftasında çıkacak. Ön jüri; Öğr. Gör. Murat Gezer, Dr. Öğr. Üyesi Müjgan Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Radife Ongar’dan oluşuyor. Jüride; Dr. Öğr. Üyesi Kaya Özakgün, Dr. Öğr. Üyesi Cem Çınar, Dr. Öğr. Üyesi Müjgan Yıldırım, Dr. Öğr. Üyesi Radife Ongar, Öğr. Gör. Murat Gezer bulunuyor.

Ödüller
En İyi Film Ödülü: 7.000 TL
En İyi 2. Film Ödülü: 5.000 TL
En İyi 3. Film Ödülü: 3.000 TL

Başvuru adresi: https://www.maltepe.edu.tr/kisafilmyarismasi

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin