“Ölümsüz Tanrılar Toprağı” Bu Kez İzmir’e Taşınıyor!

Ölümsüz Tanrılar Toprağı Bu Kez İzmire Taşınıyor

İzmir-Konak Belediyesi Meksikalı fotoğraf sanatçısı Fernando Franco’nun “Ölümsüz Tanrılar Toprağı” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ölümsüz Tanrılar Toprağı Bu Kez İzmire Taşınıyor13 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 18.00’de açılışı yapılacak sergi 12 Ekim 2017 tarihine kadar gezilebilecek. Sergi Türkan Saylan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek.

Daha önce Türkiye’de ve dünyada birçok sergiye imza atan Franco, Konak’ta Oaxaca şehrinde çektiği fotoğraflarla yer alacak.

Fernando Franco’nun fotoğraflarında Oaxaca’nın doğal güzellikleri, ihtişamlı tepeleri, bu doğanın parçası olan insanları, karnavalları, eğlenceleri, heyecan ve merak uyandıran kalabalıkları, tarım işçileri, tapınakları, plajları, dirençli halklarını gözler önüne seriyor. Öyle ki tüm fotoğraflar kendi aralarındaki uyum ve zıtlıklarla ironik bir bütünlük oluşturuyor ve izleyende “Ölümsüz Tanrılar”ın topraklarını ziyaret isteği uyandırıyor.

Etkinliğe dair bilgilere http://www.konak.bel.tr/kultur-sanat/etkinlik/olumsuz-tanrilar-topragi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin