“Okuma Atölyesi” CKM’de Devam Ediyor!

Okuma Atölyesi CKMde Devam Ediyor

Caddebostan Kültür Merkezi’nin yıllardır ev sahipliğini yaptığı “Okuma Atölyesi” her zaman olduğu gibi Prof. Dr Didem Uslu’nun yönetiminde kitapları mercek altına alıyor.

“Okuma Atölyesi” her ayın ilk ve üçüncü salı gününde saat 11.00’da Caddebostan Kültür Merkezi B salonunda gerçekleşecek. 7- 21 Kasım ve 5-19 Aralık günlerinde düzenlenecek atölyede ele alınacak kitaplar duyuruldu.

7 Kasım’da Italo Calvino’nun Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu eseri üzerinde değerlendirme gerçekleştirildi. “Nitelikli okur’’ ya da “gerçek okur’’ üzerine bir hayli kafa yoran Italo Calvino’nun farklı kurgusu ile katılımcı kimi zaman nitelikli, gerçek okur nedir sorusuna cevap aradı, kimi zaman da Calvino’nun kusursuz kitabının kurgu bütünlüğünü tartışma imkanı yakaladı.

Okuma Atölyesi CKMde Devam Ediyor21 Kasım’da ise dünya edebiyatında “Werther Salgını” ile büyük tartışmalar yaratan Goethe’nin unutulmaz eseri Genç Werther’in Acıları romanı üzerinde durulacak. Yine aynı gün Yasunari’nin Karlar Ülkesi mercek altına alınacak.

Aralık ayının ilk haftasında incelenecek romanlardan biri Ahmet Hikmet Müftüoğlu tarafından kaleme alınan Türk edebiyatının Orta Asya’dan söz eden ilk romanı ve aynı zamanda bir aşk hikayesi olan “Gönül Hanım”. Aynı hafta incelenecek eserlerden bir diğeri de Saffet Nezihi’nin, yazıldığı dönemde okuyucu tarafından büyük ilgiyle karışlanan çapkın bir adamın aşık olmasıyla hayatının değişimini konu edinen, “Zavallı Necdet”i.

Okuma Atölyesi CKMde Devam EdiyorAtölye’nin ikinci haftasında Çin’den ABD’ye göçen bir ailenin kızı olan Amy Tan’ın yine ABD’de yaşayan Çinli bir ailenin hikayesini anlattığı, bununla birlikte değer yargılarına dair ince eleştirilerini yansıttığı “Talih Kuşu” adlı isimli romanı üzerinde durulacak.

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek atölyelere herkes davetlidir.

Detaylı bilgi için http://ckm.kadikoy.bel.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin