Peki Zeki Müren de Bizi Görecek mi?

Peki Zeki Müren de Bizi Görecek mi

UNIQ Açıkhava sinema geceleri tüm hızıyla şehre sesini duyurmaya devam ediyor! Yoksa hala haberiniz yok mu?

Peki Zeki Müren de Bizi Görecek miÜlkemizin en uzun Açıkhava Film Festivali olan etkinlik 1 Haziran’da yılın çok konuşulan çalışmalarından biri olan ‘’La La Land’’ ile perdesini aralamıştı. Etkinlik kapsamında gösterimler 16 Eylül’e kadar devam edecek. Kapanışı ise ölümünün birinci yılı anısına Tarık Akan’ın ‘’Sürü’’ filmiyle yapacak.

Başka Sinema ve Uniq İstanbul iş birliğinin düzenlediği festival pazar, salı ve perşembe günleri şehrin tüm stresini atmanıza yardımcı oluyor. Tüm yıl boyunca izlemek için can attığınız ya da tekrar tekrar izlemek istediğiniz Cannes, Berlin, Venedik gibi büyük festivallerden ödül almış, Oscar kazanmış ama protesto etmiş ya da sadece aday olup bize bolca akademi eleştirisi yaptırmış filmler ve yönetmenler, bağımsız sinemanın heyecan verici örnekleri,  Pedro Almodovar, Ken Loach, Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Reha Erdem, François Ozon, Oliver Stone, Yeşim Ustaoğlu, Pablo Larrain gibi ustaların muhteşem filmleri sadece bir metro uzağınızda. Üstelik o özlediğiniz nostaljik yaz akşamları için adalara gitmenize de gerek kalmayacak.

İleride çok konuşulacak müstakbel ‘usta’ yönetmen adaylarının filmlerini de izleme şansı bulacağınız festival sadece yeni yapımları değil hem Türkiye’den hem yurt dışından klasik filmleri de yenilenmiş kopyalarıyla sahnesinde ağırlıyor.

Peki Zeki Müren de Bizi Görecek miFestivalin Temmuz programı şu şekilde;

Frantz – 18 Temmuz Salı Saat: 21:00
Land of Mine – 20 Temmuz Perşembe Saat: 21:00
Koca Dünya (Big Big World) – 23 Temmuz Pazar Saat: 21:00
Things to Come – 25 Temmuz Salı Saat: 21:00
Florence Foster Jenkins – 27 Temmuz Perşembe Saat: 21:00
The Odyssey – 30 Temmuz Pazar Saat: 21:00

Ayrıntılı bilgi için http://www.uniqistanbul.com/ sitesini takip edebilirsiniz. Biletler ve tüm program içinse bizi https://www.mobilet.com/ adresine davet ediyorlar.

Keyifli seyirler!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin