Penguen Dergisi Neden Kapandığıyla İlgili Açıklama Yayınladı

Penguen Dergisi

Geçen hafta kapanacağını duyuran “Penguen”den bu hafta neden kapandığı ile ilgili açıklama geldi

2002 yılında yayın hayatına başlayan haftalık mizah dergisi “Penguen” internet sitesinde yayınladığı mesajla kapanma nedenini açıkça ifade etti.

21 Nisan 2017’de derginin resmi hesabında “Dergimiz Penguen son 4 sayısına girdi, önümüzdeki sayımızda uzun uzun anlatırız” açıklaması yapılmıştı. Bu hafta gelen açıklamada, “Derdimiz özetle şu: Artık dergi okumuyoruz, dergi okuma alışkanlığını kaybettik. Mesele sadece mizah dergileri de değil. Bütün dünyada basın hızla küçülüyor. Keşke dergi Facebook’taki like’larla çıkabilseydi. Şu yaşadığımız zorluklar da yeni değil, aslında yıllar önce zorlanmaya başladık. Özveriyle ancak buraya kadar gelebildik. Özgürlük alanı gittikçe daralırken gazetecilerin işi zorlaşıyor, mizahçıların da işi kolaylaşmıyor. Sevdiğimiz dergimizi de sevdiğimiz şekilde yapmak istiyoruz. Hayal ettiğimiz kalitede yapamayacaksak da yapmamayı tercih ediyoruz,” ifadeleri yer aldı. Okuyucularından büyük destek aldıklarını belirttikleri yazıda “Bugüne kadar sizden aldığımız bu destek bizim için yeterlidir. Çok sağ olun… Daha ne destek isteyelim sizden?” denildi.

Oyuncu Şevket Çoruh da “Penguen”in yayın hayatına son vereceğini duyduğunda destek olmak amacıyla bir video yayınlamıştı.

Yazının sonunda “Penguen” adının kimseye verilmeyeceği veya satılmayacağı ayrıca destek olmak isteyenlerin son sayıları almaları ve Penguen App uygulamasını indirmeleri belirtiliyor.

Kaynak: www.penguen.com

Hazırlayan: Sevgi Bülgün

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin