Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması Sonuçlandı

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması Sonuçlandı

Kadıköy Belediyesi tarafından sanatçı ve edebiyatçıları yeni eserler yaratmaya özendirmek amacı ile düzenlenen yarışmalar arasında olan Ulusal Tiyatro Sahne Eserleri Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Ödüller 22 Mayıs’ta Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak. Orhan Akkaya, Cevap Çapan, Yücel Erten, Dikmen Gürün ve Nesrin Kazankaya’dan oluşan kurulun

6 tiyatro oyununu ödüle layık bulduğu yarışmaya 336 eser başvurmuştu. “Olağandışı Günler” adlı oyunuyla Meltem Uzunkaya yarışmanın birincisi olurken, “Gecenin Ötesinde” ile Tekin Özertem, “Arka Bahçe” oyunu ile de Cihan Çakan ikinciliğe layık görüldüler. Üç adet mansiyon ödülünün verildiği yarışmada, Sedat Nuri Kayış “Sakin Ol Celladım”, Burak Çapan “Pembe Oda”, Gafur Rakıcı “Penelope’nin Örgüsü ya da Arabesk Sisifos” oyunlarıyla Mansiyon’a layık görülen isimler oldu.

22 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’da Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleşecek tören, Melis Sökmen konseriyle başlayacak. Ödüllerin takdiminin ardından program kokteylle son bulacak.

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat:  Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1 Yeldeğirmeni- Kadıköy

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin