En Sevdiğim Yazar

En Sevdiğim Yazar

Zelâl Vargün - Roald Dahl Yazan: Zelâl Vargün (10 yaş)

Roald Dahl

Merhaba arkadaşlar ben 4/A sınıfından Zelâl Vargün. Kısaca size Roald Dahl’ın hayatını anlatacağım.

Roald Dahl (13 Eylül 1916- 23 Kasım 1990), Galli roman ve öykü yazarıdır. Norveçli bir ailenin çocuğu olarak Llandalf, Cardiff, Galler’de doğan Dahl 1940’lı yıllarda yazdığı özelllikle çocuklara yönelik kitaplarla en çok satan yazarlar arasına girmiştir. Charlie’nin çikolata fabrikası adlı kitabı ödül kazanmıştır. Ben Roald Dahl’ın  Kaplumbağa adlı kitabını sadece okudum, kimse bana tavsiye etmedi. Kaplumbağa adlı kitabındaki Gümüş Hanım ben oldum. Okurken bir kaplumbağa da olabilirdim. Bu kitabı okurken duygulandım. Çünkü Naci Bey Gümüş Hanım’a onu sevdiğini söyleyemiyor.

“En Sevdiğim Yazar”
Roald Dahl


Ela Taş - Samed BehrengiYazan: Ela Taş (10 yaş)

Samed Behrengi

Merhaba arkadaşlar. Benim adım Ela. Size çok sevdiğim yazar Samed Behrengi’den söz edeceğim. Hazırsanız başlayalım. Samed Behrengi 1939’da Tebriz’de doğmuş. On bir yıl köy köy dolaşarak öğretmenlik yapmış. Küçük Kara Balık, Ulduz Kızın Kargaları, Ulduz Kızın Konuşan Bebeği, Güvercin Keloğlan, Talhun Kız, Bir Şeftali Bin Şeftali kitaplarından bazılarıdır. Ama benim en sevdiğim kitapları Bir Şeftali Bİn Şeftali, Ulduz Kızın Kargaları ve Küçük Kara Balık‘tır. Fakat sizinkileri bilmem. Ben bu kitapları okuyunca içimde adeta yeni bir güneş doğuyor. Ben bu kitapları okumadan önce böyle muhteşem kitaplar olduğunu hiç tahmin edemezdim. Ama sonra okuyunca içimde bir heyecan belirdi. bütün can sıkıntılarım bu kitaplarla geçti benim. O kitaplar benim en iyi arkadaşım oldular. Ben bu saydığım en sevdiğim kitapları tekrar tekrar okuyorum. Siz de bu kitapları okuyun.

Not:  Bu kitaplar bazıları için eski olabilir. Fakat benim için ise hâlâ yepyeniler. Ve hepsini çok seviyorum.

“En Sevdiğim Yazar”
Samed Behrengi


Yağmur Akbaş - Luis SepulvedaYazan: Yağmur Akbaş (10 yaş)

En Sevdiğim Yazarın Tanıtımı

Merhaba arkadaşlar ben Yağmur. Benim en sevdiğim yazar Luis Sepulveda’dır. En beğendiğim kitabı ise “Martıya Uçmayı Öğreten Kedi” dir. Hayatına gelirsek henüz 1499 yılında Şili’de doğduğuna ve gençliğinde içinde yer aldığı politik etkinlikler nedeniyle yirmi beş yaşında ülkesini terk etmek durumunda kaldığı bilgisine ulaştım. En etkilendiğim yer de martının ölmesi ve ölürken de yavrularını düşünmesi. Kitabı aldığımda bu kitabı çok seveceğimi düşündüm. Ayrıca bu kitabı aldığımda kendi isteğimle aldım. Ben kitabın çok güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Kitap okumaktan hiç vazgeçmemeniz dileğiyle hoşçakalın.

“En Sevdiğim Yazar”
Luis Sepulveda

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin