CerEdebiyat Söyleyişileri Yeni Sezona 16 Eylül’de Başlıyor!

CerEdebiyat Söyleyişileri Yeni Sezona 16 Eylülde Başlıyor

CerEdebiyat tarafından düzenlenen edebiyat söyleyişileri yeni sezonda kaldığı yerden devam ediyor. Bu yılın ilk söyleyişileri Tolga Yüksel’in kordinatörlüğünde Pelin Buzluk ve Alper Canıgüz ile gerçekleşecek.

Yazı atölyeleri, edebiyat söyleşileri ve tematik edebiyat etkinliklerinin de yer alacağı bu yeni sezonda “Levent Cantek ile Yazı Atölyesi” 3. dönemine 24 Eylül’de başlayacak.

CerEdebiyat Söyleyişileri Yeni Sezona 16 Eylülde Başlıyor16 Eylül Cumartesi günü saat 14.30’da sezonun ilk konuğu olacak olan genç yazar Pelin Buzluk, “En Eski Yüz” isimli son kitabıyla 63’üncü Sait Faik Hikaye Armağanı’na layık görülmüştür. Buzluk’un öykü ve yazıları Varlık, Kitap-lık, Notos gibi birçok edebiyat dergisinde yayımlanmıştır. “Deli Bal” isimli kitabıyla 2010 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne, ‘‘Kanatları Ölü Açıklığında’’ isimli kitabıyla 2012 Selçuk Baran Öykü Ödülleri’ne de sahiptir.

CerEdebiyat Söyleyişileri Yeni Sezona 16 Eylülde BaşlıyorEylül ayı söyleyişilerinin bir diğer konuğu Alper Canıgüz, 30 Eylül Cumartesi günü saat 14.30’da Ankaralı edebiyatseverlerle buluşacak. Canıgüz ilk kitabı Tatlı Rüyalar’ın ardından “Oğullar ve Rencide Ruhlar” (2004), “Gizli Ajans” (2008) , “Cehennem Çiçeği” (2013) ve son kitabı “Kan ve Gün” (2017) ile okuyucu kitlesini yazma serüveninin ardından sürükledi. Oğullar ve Rencide Ruhlar ile 5 yaşındaki dedektif Alper Kamu karakterini yarattı. Yazarın kitapları çeşitli dillere çevrildi. 2013 yılında Almanya’da Binooki Yayınevi tarafından yayımlanan romanı Gizli Ajans ile “Dünya Edebiyatında En İyiler” listesine giren ilk Türk yazar oldu.

Ankaralıların yakından takip ettiği  bu söyleyişiler herkesin katılımına açık ve ücretsiz gerçekleşecek.

Etkinliğe ve CerModern organizasyonlarına dair daha detaylı bilgi için http://www.cermodern.org/index.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin