Cervantes Enstitüsü Film Günleri Başlıyor!

Cervantes Enstitüsü Film Günleri Başlıyor

1991 yılında İspanyol Devleti tarafından İspanya’nın ve İspanyolca konuşan diğer ülkelerin dillerini ve kültürlerini öğretmek ve tanıtmak amacıyla İstanbul Beyoğlu’nda kurulan Cervantes Enstitüsü, dil öğretiminin yanı sıra, yazar ve okur buluşmaları, okuma kulüpleri, kitap tanıtımları, edebiyat konferansları gibi etkinliklerle de ön plana çıkıyor.

Devamlılığını koruyan etkinliklerinin arasında bulunan film gösterimi günleri ise, 2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca ayda bir kez olmak üzere Eylül ayı itibariyle, 2015 yapımı Felices 140 filminin gösterimiyle başlayacak. Gracia Querejeta’nın yönetmen koltuğunda oturduğu dram/komedi türündeki film 27 Eylül günü saat 19:00’da Cervantes Enstitüsü konferans salonunda sinemaseverlerle buluşacak.

Cervantes Enstitüsü Film Günleri BaşlıyorTümü İspanyol dilinde ve Türkçe alt yazılı olarak gösterilen filmler, İspanya’dan Latin Amerika’ya uzanan geniş bir skalaya ve kültürel zenginliğe sahip. İspanyol dili öğrencileri için, film gösteriminden sonra ana dili İspanyolca olan bir oturum başkanı eşliğinde kritik yapılması ise bir yanıyla dil pratiği olmakla beraber, enstitünün öğrencisi olsun veya olmasın herkese açık ve ücretsiz olarak sürdürülmekte.

Aylık film gösterimi programına enstitünün web sayfası üzerinden ulaşabilir, İspanyol ve Latin Amerika sineması üzerine, gösterim ve sinema sohbetleri atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

Bu zengin seçkinin keyfine varmanız dileğiyle, şimdiden iyi seyirler sinemaseverler!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin