Değişen Bir Şehrin Belgeseli Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir!

Değişen Bir Şehrin Belgeseli Ekümenopolis Ucu Olmayan Şehir

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen ”Kent ve Toplumsal Mücadeleler Film Gösterimi ve Söyleşileri” etkinlikleri kapsamında bir belgesel Kadıköy Belediyesi Akademi’de gösteriliyor.

Ekolojik sınırların, ekonomik ve sosyal sınırların sürekli olarak aşılan ve sürekli olarak değişime uğrayan bir kentin belgeseli: Ekümenopolis

İmre Azem tarafından 2011 yılında hazırlanan bu belgesel, kendisinin ilk uzun metraj olarak çektiği belgesel olma unvanına da sahip. Belgeselde İstanbul, gecekondu sokaklarından gökyüzüne erişen gökdelenlerine, üçüncü köprüden Marmaray’a uzanan bir güzergâha, gayrimenkul yatırımcılarından tutun kentsel muhalefetlerine kadar bir bütün içinde gösterilmeye ve değerlendirilmeye çalışılmış.

Ucu bucağı olmayan bu sonsuz şehirde doksan üç dakikaya sığdırılmaya çalışılan uzun bir yolculuğa eşlik ettiğinizde İstanbul’u yeniden keşfedebilir, belki yaşadığı değişimlere hemen adapte olmak yerine onları sorgulayabilirsiniz.

Kadıköy Belediye Akademisi’nde belgeselin gösterimi ücretsiz olarak yönetmen ve oyuncuların katılımıyla gerçekleşecek. 21 Eylül 2017 saat 20.00’de gerçekleştirilecek gösterime katılmak isteyen izleyiciler için belediye tarafından saat 19.00’da TESAK’tan (Eski Başkanlık Binası) ve 19.15’te Kadıköy Belediyesi Ana Hizmet Binası B Kapısı’nın önünden Kadıköy Belediye Akademisi’ne servis kaldırılacak.

İyi seyirler!

 

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin