GalataPerform’dan Çağdaş Sanat Atölyesi!

GalataPerformdan Çağdaş Sanat Atölyesi

Proje ve atölyeleriyle yeni yazarları, yeni yönetmenleri başarılı eğitmenlerle bir araya getiren GalataPerfom bahar dönemi atölyelerine devam ediyor.  Metin yazarlığında kendini geliştirmek ve aynı zamanda da çağdaş tiyatro metinlerinin ışığında tiyatroyu tanımak isteyen tüm ilgililer için kaçırılmaması gereken Çağdaş Tiyatro Atölyesi 3 Ekim’de başlıyor.

Form ve içerik noktasında birbirlerinden farklı olan metinlerle çalışma imkanı bulabileceğiniz atölye Ekim ayı boyunca sürecek. Oyun yazarı ve yönetmen Asa Lindholm’un konuk eğitmen olarak katılacağı bir günlük bir atölyenin de sizleri beklediği çalışmada hareket noktası çağdaş tiyatro metinleri olacak.

GalataPerformdan Çağdaş Sanat AtölyesiÇağdaş metinlerden hareketle tiyatroyu tüm geçmişiyle birlikte kavramanız ve oyun okuma noktasında çeşitli bakış açıları geliştirebilmeniz hedefleniyor. İzlediğiniz tiyatrolara veya okuduğunuz metinlere karşı yaklaşımınızı renklendirme fırsatı bulacağınız atölye, oyun yazarlığına başlamanız için de atmanız gereken adımlar konusunda yardımcı olabilir.

Ba- Disiplinlerarası Sanat Topluluğu’nun kurucularından, hikaye yazarı ve İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde doktora yapan Ferdi Çetin tarafından gerçekleştirilecek atölye 31 Ekim’e kadar devam edecek.

Atölye programı ise şu şekilde;

Başlangıç Tarihi: 3 Ekim Salı 2017 – Bitiş Tarihi: 31 Ekim Salı 2017
Süre: Salı 19.30-22.00 / Cumartesi 15.00-17.30

Detaylı bilgi ve iletişim için http://galataperform.com/atolyeler/bahar-atolyeleri/cagdas-tiyatro-atolyesi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin