Zorlu PSM’de Yeni Bir Festival: Caz Festivali

Zorlu PSM’de Yeni Bir Festival: Caz Festivali

Zorlu PSM’de bu yıl 3-12 Mayıs tarihlerinde ilki gerçekleştirilecek caz festivali, köklü iki etkinlik olan İstanbul Caz festivali ve Akbank Caz Festivali gibi İstanbullu cazseverlerin gönlünü fethetmeye hazırlanıyor

Zorlu PSM Caz Festivali de, izinde gittiği festivaller gibi caz çatısı altında; blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock gibi farklı müzik türlerine kucak açıyor.

Tek bir mekanda farklı sahnelerde gerçekleşecek konserlerin yanı sıra festival kapsamında konsept partiler, paneller, workshoplar da gerçekleştirilecek. Plak pazarı, açık havada ücretsiz etkinlikler, film ve belgesel gösterimleri ile dolu bir festival programı cazseverlerle buluşmayı bekliyor.

Grammy ödüllü piyanist Michel Camilo ile İspanyol flamenko virtüözü Tomatito, İskandinav cazının yaratıcısı Norveçli saksafoncu Jan Garbarek, yaşayan caz efsanesi Chick Corea, birçok enstrümanda usta rock, soul ve blues sanatçısı Beth Hart gibi caz ustaları yanında Önder Focan & Şallıel Bros, Redd, Gaye Su Akyol, Esra Kayıkçı ve daha birçok yerli caz sanatçıları da festivalde sahne alacak.

Caz Festivali’ne Eşlik Edecek Ücretsiz Film Gösterimleri de PSM’de!

Müzikseverleri ve sinemaseverleri tek paydada birleştirmeyi hedefleyen bu etkinlik kapsamında klasik yapımlar caz festivali boyunca ücretsiz olarak gösterilecek.

3-12 Mayıs tarihlerindeki gösterim, müziğe duyulan aşkı ve uğruna verilen mücadeleleri, müziğin birleştirici gücünü ve hayatları değiştirme gücüne sahip sihrini gözler önüne seren bir seçkiye hayat verecek!

Etkinlik programı:

3 Mayıs Çarşamba/ Amfi
The Blues Brothers 20.00

4 Mayıs Perşembe7Amfi
Once 20.00

5 Mayıs Cuma/ Amfi
Zidane: A 21. Century Portrait 20.00

6 Mayıs Cumartesi/ Ana Tiyatro
Whiplash 16.00

Days On Earth 18.30
Amy 20.00

9 Mayıs Salı/ Amfi
All Thing Must Pass: The Rise and Fall Of Tower Record 21.30

10 Mayıs Çarşamba/ Amfi
De-Lovely 20.00

11 Mayıs Perşembe/ Amfi
Inside Llewyn Davis 20.00

12 Mayıs Cuma/ Amfi
Searching for Sugar MAn 20.00

Ayşe Ayaz

Kaynakça:
www.zorlupsm.com/tr/
www.zeroistanbul.com

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin