46. İstanbul Müzik Festivali Başlıyor

İstanbul Müzik Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 46. İstanbul Müzik Festivali, 23 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, her yıl haziran ayında verdiği eser siparişleri, şehrin tarihi dokusuyla bütünleşen konserleri ile dünyaca ünlü orkestra ve solistleri bir araya getiriyor.

46 yıldır farklı kuşakları müzikle buluşturan İstanbul Müzik Festivali, bu yıl 23 Mayıs – 12 Haziran tarihlerinde “Aile Bağları” temasıyla şehrin tarihi ve kültürel mekânlarına klasik müziği taşıyacak. Sanatçıları, dinleyicileri, destekçileri ve çalışanlarıyla kendisinin de büyük bir aile olduğunun belirtildiği İstanbul Müzik Festivali, bu yıl müzikseverleri aile ilişkileri arasındaki müziğin izini sürmeye, müziğe dair anılarını yeniden hatırlamaya ve keşfetmeye davet edecek. Festival bu tema kapsamında müzikseverleri Lauma & Baiba Skride, Güher & Süher Pekinel ve Ferhan & Ferzan Önder gibi kardeş müzisyenler, Selman & Kudsi Ergüner, Mischa, Lily & Sascha Maisky gibi müzisyen baba ve çocukları ile Diana Damrau & Nicolas Tesle gibi eş müzisyenleri ağırlayacak.

Ayrıca; La Scala Filarmoni Orkestrası, Amsterdam Sinfonietta, İngiliz Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası gibi dünyanın önde gelen orkestraları ile Joyce DiDonato, Mischa Maisky, Daniil Trifonov, Renaud Capuçon, Güher ve Süher Pekinel gibi sanatçıları konuk edecek olan festival, çocuk atölyeleri, ücretsiz hafta sonu konserleri ve konsere doğru söyleşileriyle zengin bir program sunuyor.

Programın detaylı içeriğine http://muzik.iksv.org/tr/arsiv/e-kataloglar linkinde yer alan e-katalogdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin