Woodstock değil Zeytinli, Newyork değil Balıkesir!

Woodstock değil Zeytinli Newyork değil Balıkesir

Deniz, kum, güneş ve %100 rock müzik!

Ülkemizin en büyük müzik festivallerinden biri olan Zeytinli Rock Festivali bu sene 23-27 Ağustos tarihleri arasında her sene olduğu gibi Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinde düzenlenecek.

Festivalde Athena, Teoman, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Hayko Cepkin, Pentagram, Selda Bağcan & Boom Pam gibi usta müzisyenlerin de aralarında bulunduğu sanatçılar Ana Sahnede toplamda 35 konser verecek.

Yüzdeyüz Müzik sahnesinde ise son yıllarda sanatlarından ziyade (maalesef) gruplarına verdikleri alışılmadık isimleriyle dikkat çeken, herkesin mutlaka bir şarkısını bildiği ama ortamlarda dinlemiyorum dediği İndie Rock (Independent Rock) tarzının ülkemizdeki temsilcileri Yüzyüzeyken Konuşuruz, Neyse, Yok Öyle Kararlı Şeyler gibi gruplar ve Deniz Tekin, Sena Şener, Ezgi Aktan, Cihan Mürtezaoğlu gibi isimler sahne alacak. Ayrıca festival elemelerle seçilecek onlarca farklı gruba da ev sahipliği yapacak.

Milyon Yapım tarafından, Umut Kuzey genel koordinatörlüğünde organizasyonu yapılan festival; deniz, kum, güneş ve yüzde yüz rock müzik sloganıyla çıkışını yaptı. Katılımcılara kamp imkânı da veren festivalin sponsorluğunu ise Edremit Belediyesi’nin desteğiyle Kralpop TV medya yapıyor.

Bir alana bir bedava kampanyasıyla biletlerini satışa sunan festivale geçmiş yıllarda olduğu gibi yoğun bir katılım bekleniyor.

Festivalin programı ise şu şekilde;

23 Ağustos Çarşamba
Mor ve Ötesi, Feridun Düzağaç, Moğollar, Pilli Bebek, Yeni Türkü, İskender Paydaş, What da Funk
24 Ağustos Perşembe
Teoman, Manga, Seksendört, Flört, Tuna Kiremitçi, Niyazi Koyuncu, Set
25 Ağustos Cuma
Athena, Selda Bağcan & Boom Pam, Ceylan Ertem, Pinhani, Adamlar, Pera, Çamur
26 Ağustos Cumartesi
Şebnem Ferah, Hayko Cepkin, Mabel Matiz, Umut Kuzey, Melis Danişmend, Sattas, TNK
27 Ağustos Pazar
Bulutsuzluk Özlemi, Pentagram, Mavisakal, Kurban, Kurtalan Ekspres, Baba Zula, Yedinci Ev

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin