Akbank Sanat’ta Zoltan Fabri Günleri!

Akbank Sanatta Zoltan Fabri Günleri

Zoltan Fabri, Macaristan ve dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden. Akbank Sanat, Macar Kültür Merkezi’nin de katkılarıyla 6-27 Şubat tarihleri arasında ünlü yönetmenin filmlerine ev sahipliği yapıyor.

Akbank Sanat Sinema Kuşağı kapsamında düzenlenecek etkinlikte Zoltan Fabri’nin 1956-1978 tarihleri arasında çektiği beş farklı film gösterilecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlik Türkçe ve İngilizce altyazılı olarak gerçekleştirilecek. Dağıtımına etkinlikten bir saat önce başlanacak film gösterimleri için davetiyelerin sayısı salon kapasitesiyle sınırlı.

Akbank Sanatta Zoltan Fabri GünleriPeki Zoltan Fabri’nin Şubat ayı boyunca sürecek olan bu etkinlikte hangi filmlerini izleyeceğiz?

6 Şubat Salı günü gösterilecek olan Atlıkarınca filmi bir yandan bir aşk hikayesini anlatırken bir yandan da Macar kültürüne ışık tutuyor.

8 Şubat Perşembe günü Cehennemde İki Devre filmiyle İkinci Dünya Savaşı yıllarında oynanan bir futbol maçı beyaz perdeye taşınıyor.

15 Şubat Perşembe günü Frenc Molnar’ın eserinden başarılı bir uyarlama olan Pal Sokağı Çocukları’nı izleyeceğiz.

20 Şubat Salı günü Ferenc Santa’dan aynı isimli romanından uyarlama olan Beşinci Mühür gösterimde olacak.

Ve son olarak 27 Şubat Salı günü ünlü yönetmenin İkinci Dünya Savaşı yıllarında Almanya’ya göç eden bir grup Macar işçinin hikayesini nasıl anlattığına şahit olacağız.

Daha detaylı bilgi için akbanksanat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin