Londra’da İspanyolca Edebiyat Günleri

Londrada İspanyolca Edebiyat Günleri

İngiltere’nin kitapçılarından ‘London Review Bookshop’, yaz mevsimine girerken, okurları kitaplarla buluşturmanın yanı sıra ilgi çekici bir etkinlikle İspanya ve Latin Amerika’ya uzanıp mini bir edebi seçki ve yazarlar buluşması düzenleyecek.

1 Haziran’da Orta Amerika ülkelerinden El Salvador yazınına ait seçki kitap Puntos de Fuga’nın tanıtımıyla başlayacak akşam, 7 Haziran’da El Salvador’a özgü içki ve aperatiflerle devam edecek; tüm kitaplarda %10 indirim günün bonusu olacak. Puntos de Fuga kitabını oluşturan yazarların arasında El Salvador’da yaşayanların yanı sıra ABD, Meksika, Arjantin ve Avrupa’da yaşamakta olan El Salvadorlu yazarlar da bulunmakta.

Eduardo Mendoza
Eduardo Mendoza

Temmuz’un 15’inde ise Eduardo Mendoza ile İspanyol esintileri ulaşacak Londra’ya. Çevirmeni Nick Coister ile etkinliğe katılacak olan Mendoza, kitapları İspanyolcadan birçok dile çevrilen yazarlardan biri ve ülkemizde en çok Zeytinli Labirent kitabıyla tanınmakta.

 

Castellanos Moya
Horacio Castellanos Moya

Etkinlik 29 Temmuz akşamı Honduraslı yazar Horacio Castellanos Moya’nın katılımıyla sona erecek. Moya’nın, Revulsion: Thomas Bernhard in San Salvador adlı kitabı El Salvador’da bir hayli tartışmaya neden olmuştu.

‘London Review Bookshop’, okurları bu farklı ve güzel kültürlerin edebiyatına dair kısa bir yolculuğa çıkmaya davet ederken, ülkemiz kitabevlerinin de ilham alarak benzer etkinliklere ev sahipliği yapmalarını diliyoruz. Edebiyatın aynı anda hem evrenselliği hem de kendine özgü olmasının sevinciyle sevgili okur!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin