9. Kadıköy Kitap Günleri

9. Kadıköy Kitap Günleri

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilecek olan “Kadıköy Kitap Günleri” 3-11 Haziran tarihleri arasında Haydarpaşa tarihi tren garında kitapseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Kitap Günleri kapsamında mümkün olduğunca fazla yayınevini ağırlamak için gerekli düzenlemelerin yapıldığı garda, bu yıl onur konuğu olarak “Füruzan” ağırlanacak.

3 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da kapılarını açacak olan Haydarpaşa, “Kitap Günleri” 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaretçilere hizmet sunacak. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Füruzan, Turhan Günay ve Suat Yalaz’ın katılımıyla açılış gerçekleştirilecek. Tarih ile edebiyatı, okurlarla kitapları buluşturmak amacıyla yola çıkan “Kitap Günleri” paneller, söyleşiler, imza günleri, kısa film etkinlikleri, okuma saatleri ve çocuklar için düzenlenen özel birçok etkinliğe imza atacak.

Ayrıntı Yayınları, Can Yayınları, Doğan Kitap, Dedalus Kitap, Günışığı Kitaplığı, İthaki Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Kırmızı Kedi Yayınları, Metis Yayınları ve tek tek sayamadığımız toplam 194 yayınevi ve kitabevi Haydarpaşa’da olacak.

Her yıl yazar ve sanatçı isimleriyle onurlandırılan gar sokaklarında bu sefer Haldun Taner, Duygu Asena, Yener Çakmak ve Ahmet Oktay’ın isimleri yer alıyor.

Kitaplardan sonra en çok ilgiyi gardaki trenler çekiyor. Kitaplarını alan okuyucular tren vagonlarında oturup dinlenebiliyor, kitap okuyabiliyor ve fotoğraf çekebiliyor.

Etkinliklerden bazıları ise şöyle:

-Kırmızı Kedi Yayınları tarafından düzenlenen, Haydar Ergülen’in  konuşmacı olduğu Trenler Kalkar Haydarpaşa’dan

-Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından düzenlenen, M. Melih Güneş’in konuşmacı olduğu  Nâzım Hikmet 1951-2017

-İnkılap yayınevi tarafından düzenlenen, moderatörlüğünü Yasemin Sungur’un yaptığı Orhan Bahtiyar ve Can Ersal’ın konuşmacı olarak yer alacağı  Saray Ressamı Fausto Zonaro,

-İthaki Yayınları tarafından düzenlenen Alican Saygı Ortanca ve Yankı Enki’nin katılımı ile Doğumunun 100. Yılında Arthur Clarke

-Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği, Ufuk Yaltıraklı’nın konuşmacı olarak katılacağı Yaşam ve Felsefe konulu söyleşinin yanı sıra burada sayamadığımız onlarca söyleşi ve panel, Kitap Günleri’nde sizleri bekliyor olacak.

İmza günlerinden bazılarının yeri ve tarihleri  ise şöyle :

-3 Haziran Cumartesi 11.00 -Yalvaç Ural (Bilgi Yayınevi) / Duygu Asena Sk. Sıra A No.21
-3 Haziran Cumartesi 13.00 -Işık Öğütçü (Everest Yayınları) / Ahmet Oktay Sk. No.1
-3 Haziran Cumartesi 13.00 – Haydar Ergülen (Mühür Kitaplığı) / Duygu Asena Sk. Sıra A No.8
-3 Haziran Cumartesi 14.00- Füruzan ( Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık) / Haldun Taner Sk. No.19
-3 Haziran Cumartesi  18.30- Enis Batur ( Sel Yayıncılık) / Ahmet Oktay Sk. No.8 – imza B Salonu

Tüm etkinlik ve imza günleri için ayrıntılı bilgi: http://kitapgunleri.org/

Ee, haydi o zaman! Trenlerle, kitaplardaki şehirlere doğru bir yolculuk yapalım!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin