Oyunculuk Dostum, Her Şeyi Unutmakla Başlar!

Oyunculuk Dostum Her Şeyi Unutmakla Başlar

Muharrem Uğurlu’nun yönetmenliğinde Godot’yu Beklerken’i Beklerken (Wating for wating for Godot), Asmalı Sahne’de 18 Şubat Pazar günü izleyiciyle ikinci kez buluşmaya hazırlanıyor.

Olcay Tanberken, Muzaffer Yöntem ve Metin Kurt’un perfomanslarını izleyeceğimiz oyun, Amerika ve İngiltere’nin ardından ilk kez Türkiye’de sahneleniyor.

Dave Hanson’un kaleme aldığı Godot’yu Beklerken’i Beklerken, iki talihsiz erkek oyuncu olan Ester ve Val’in bekleyişini anlatıyor. Yani bir tiyatroda “Godot’yu Beklerken” oynanırken oyunda görevli oyuncuların yedekleri olarak sahnede hazır bekleyişlerini.

Ester ve Val, hiç görmedikleri yönetmenin gelip onlara sahneye çıkacaklarını haber vermelerini beklerler hiç olmazsa oyunculardan birinin kafasına spot düşmesini, birinin hastalanmasını ya da kovulmasını umut ederler.

Bir yandan da oyunculuk, hayat, beklentiler, özlemler, hayaller üzerine konuşurlar.Bu sırada yönetmen gelmez, oyuncular da hastalanmaz, ölmez ya da kovulmaz. Onlar hiç yoktan beklemeye devam ederler. Ta ki…

Oyunun biletlerine tükenmeden ulaşmak için biletix.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin