Yeni Bir Joker Filmi Geliyor!

Yeni Bir Joker Filmi Geliyor

Sinema dünyasında uyarlamalar sayesinde sık sık karşılaştığımız ve çizgi roman dünyasının en çok tanınan kötü adam karakterlerinden Joker, Martin Scorsese öncülüğünde yeni bir film projesiyle beyaz perdeye geri dönüyor.

Yeni Bir Joker Filmi GeliyorBeyaz perdeye aktarılacak bu yeni projede yapımcılığı üstlenen Martin Scorsese, filmin senaryosunu hazırlayan Todd Phillips ve Scott Silver ile birlikte çalışacak. Daha önce “The Hangover” üçlemesinin senaryo yazarı olarak tanıdığımız Todd Philipps ve The Fighter, The Finest Hours gibi filmlerin senaryolarından tanıdığımız Scott Silver’in ortak çalışması da filmin merak uyandırıcı yanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

En son “Suicide Squat: Gerçek Kötüler” filminde Jared Leto tarafından canlandırılarak karşımıza çıkan Joker’i bu yeni projede kimin canlandıracağı ise henüz belli değil. Film, dizi ve ödüller üzerine dikkat çeken popüler sinema sitelerinden Deadline’dan edinilen bilgilere göre film için dünyanın en büyük yapım şirketlerinden biri olan Warner Bros, DC ile birlikte çalışmalara başladı.

Filmde Joker’in “Joker” olma süreci üzerinde durulacak.

Film DC sinematik evreninin bir parçası olarak sayılmayacak ve Warner Bros’un henüz açıklamadığı yeni bir departmanın parçası ve ilk projesi olarak ortaya konulacak. Bu yeni departman ise DC’nin sinematik evreninden bağımsız olarak filmler çekilmesine ve karakterlerin farklı oyuncular tarafından canlandırılmasına olanak sağlayacak. Eğer bu yeni departman devam ederse ileride DC evreninden bağımsız hikâyelerin konu edinildiği yeni filmleri de görebileceğiz.

Film hakkında en çok merak edilenlerden biri ise daha önce Taxi Driver, Raging Bull ve The King of Comedy filmlerini çeken Martin Scorsese’nin bu filmleriyle benzerlik gösterecek şekilde şiddet ve suç içerip içermeyeceği diyebiliriz. Son filmi “War Dogs” ile dikkat çeken ve övgü toplayan Todd Phillips senaryo yazma sürecinin yanında yönetmen koltuğunda da oturacak ve Martin Scorsese’nin yapımcılığında filmi tamamlayacak.

Bakalım bu sefer nasıl bir Joker hikâyesi ile karşı karşıya kalacağız?

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin