Bir Alternatif: Apprentice!

Bir Alternatif Apprentice

Apprentice (Çırak) 14 Temmuz Cuma günü vizyona girdi.

Haftanın iddialı filmlerinden olan Apprentice’in yönetmeni ve senaristi Boo Junfeng, Cannes Film Festivali’nde de “Belirli Bir Bakış” ödülü başta olmak üzere birçok ödüle aday olmuş ve “En İyi Kurgu Dalında Asya Film Ödülü”ne layık görülmüştü.

Bir Alternatif ApprenticeAlmanya ve Fransa’nın ortak yapımcılığını üstlendiği filmde Fir Rahman, Wan Hanafi Su, Ahmad Mastura, Boon Pin Koh, Gerald Chew, Crispian Chan, Jerry Hoh, Prem John, Nickson Cheng, Sean Tobin, Ong Chao Hong, Marcus Mok ve Delon Tan gibi isimler yer alıyor.

Daha önce Jonaki, Palace Beach Hotel gibi yapımların müziklerini hazırlayan Alexander Zekke Apprentice’de de yerini almış.

Apprentice‘nin konusu şöyle:

28 yaşındaki Aiman ile kız kardeşi Suheila sakin bir hayat yaşamaktadırlar. Aiman  yaşadıkları yere yakın bir hapishaneye tayin edilir ve idam cezalarının gerçekleştiği merkezin baş celladı Rahim’le bir yakınlık kurmaya başlar. Yıllardır bu işi yapmakta olan Rahim, işini Aiman’a da öğretmen ister ve ona çırağı olmasını teklif eder. Aiman için bu bir fırsattır ama bu teklif  ikiliyi sürpriz bir sona yaklaştırır.

Filmin fragmanı:

 

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin