Marion Cotillard ve Guillaume Canet; Yeniden!

Marion Cotillard ve Guillaume Canet Yeniden

Merak etmeyin zaten bir aradalar. 2003 yılında birlikte rol aldıkları ‘’Cesaretin Var mı Aşka?’’ filminden sonra 2007 yılında hayatlarını birleştirdiklerinden beri üstelik. Fakat bu sefer onları gerçek kimlikleriyle rol aldıkları Rock’n Roll filmiyle tekrar partner olarak izleyebileceğiz.

Sıkı durun Rock’n Roll geliyor!

Canet’in hem senaristlerinden olduğu hem de yönettiği film, sanatçının Blood Ties’tan sonra çektiği ilk Fransız yapım.

2006 yılında “Tell No One” ( Kimseye Söyleme) filmiyle dikkatleri üzerine çeken, oyuncu kadrosunda François Cluzet‘in de yer adığı  “Little White Lies” (Küçük Beyaz Yalanlar) adlı dramatik yapımıyla Fransız sinema sanatının başarılı yönetmenlerinden biri haline gelen Guillaume Canet. Diğer yanda ise duru güzelliği ve yeteneğiyle her daim kendisine hayran bırakan, ‘bin tane kadının gözlerine ve bakışlarına sahip’, oynadığı her filmde farklı bir karaktere bürünen ve bizi hikayesine inandıran sinemanın harikalar diyarı başarılı oyuncu Marion Cotillard!

Canet ve Cotillard bu kez eğlenceli bir mockumentary (kurgu belgesel) olan Rock’n Roll filmiyle bizimle buluşuyor.

Canet 43 yaşına gelmiş ve yaşlandığı sık sık yüzüne vurulur olmuştur. Rol aldığı yeni filmde bir rahibi canlandıran Canet’e güzel ve genç rol arkadaşı artık çekici olmadığını ve biraz ‘’rock’n roll’’ olmasını dile getirdiğinde ise Canet hayatını sorgulamaya başlar. Fakat karakterimiz değişimin yolunu biraz tuhaf ve oldukça mizah dolu yollarda arar. Canet sıradan ve monoton hayatını değiştirmenin yollarını ararken karısı Marion ise bir Xavier Dolan filminde rol alacaktır. Bu sefer de karısının başarısı altında ezilmiş hisseden Canet bize hayatının karikatürünü çizmeye başlar.

Bizi adeta Canet ve Cotillard çiftinin hayatlarına hatta evlerine davet eden Rock’n Roll filmiyle hem Fransız sinema dünyasına hem de Canet’nin kendisiyle yaşadığı meseleye harika bir mizah eşliğinde konuk oluyoruz. Üstelik Marion Cotillard ve Guillaume Canet’in dışında filmin kadrosunda yer alan bütün oyuncular kendilerini canlandırıyor.

2 Şubat 2017’de izleyiciyle buluşan ve 36. İstanbul Film Festivali ile ülkemize konuk olan film, 21 Temmuz itibariyle de sinemalarda!

Bol kahkahalı seyirler dileriz!

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin