“Tenes Aşkına! Bozcaada’ya Caz Geliyor”

Tenes Aşkına! Bozcaadaya Caz Geliyor

Mûsiki zaman ve makam içine alınarak, medenileştirilmiş yabani seslerden başka bir şey değildir.                                                                                                                                                                        Tales                                 

Poseidon’un oğlu Tenes’in adası Tenedos, Antik Çağ’ın Leukophrys’i, Piri Reis’in Bozcaada’sı, namıdiğer ‘şarap’ memleketi, İstanbullunun son gözdesi şimdi de şahane bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Rüzgar, orman ve caz sizi çağırıyor!

Pavli Bozcaada, Kabak Lin & Records ve Allaturca Music Production Management’ın organize ettiği festival kapsamında caz müzik açık hava festival tarzında misafirlerle buluşuyor. Bu yıl ilk defa düzenlenen ve uzun soluklu olması planlanan festival 28-29-30 Temmuz tarihlerinde Ayazma Manastırında gerçekleştirilecek. Farklı jenerasyonlardan sanatçıları müzikseverlerle buluşturmayı hedefleyen festivalin funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi tarzları içine alan geniş bir programı var.

Her an beklenmedik bir yöne evrilebilen müziklerinde caz, rock, drum’n bass, punk, noise, elektronik, ambient tınılar duymak mümkün’ ifadelerinin yer aldığı tanıtım yazılarıyla , Quartet Muartet sonrası yeniden bir araya gelen, İstanbul Caz Festivali’nde verdikleri konserle akıllara kazınan üç usta,  Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez  ‘’Maden Öktem Ersönmez’’ projesiyle orada olacaklar. Aynı zamanda Önder Focan’ı Şallıel Bros. ile bir araya getiren Funkbook da ormanda caz müziğin yankılanmasında rol alacak.

Daha önce İstanbul ve Ankara’da verdiği konserlerle adından söz ettiren Sebastian Studnitzky,  Elif Çağlar-Muslu, Jülide Özçelik,  Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” ft. Ülkü Aybala Sunat, Çağrı Sertel, Lara Di Lara, Selen Gülün Trio, Nilüfer Verdi ‘Latin Brazil Ensemble’, Şenova Ülker Quartet ft. Meltem Ege, Suzin Akalan, Lycian Herbs ft. Korhan Futacı, Holler My Dear, Songs From A Breeze de festival kapsamında dinleme şansı bulabileceğimiz başarılı isimler.

Festivalin ormanın içinde yapılması konusunda endişelerini dile getiren Bozcaada forumu ve ada sakinlerinin korkularını anlamakla beraber festivalin bizi son derece heyecanlandırdığını da söylemek gerekir. Festival katılımcılarının son derece duyarlı olacaklarını düşünmek istiyor ve bu sıcak Temmuz  günlerinde rüzgarın ve cazın keyfini çıkarmalarını diliyoruz.

Tales’e selamla!

Festivalin programı ise şu şekilde:

28 Temmuz Cuma
Şenova Ülker Quartet ft. Meltem Ege
Çağrı Sertel “Instant”
Lycian Herbs ft. Korhan Futacı
Suzin Akalan

29 Temmuz Cumartesi
Jülide Özçelik
Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’ ft. Ülkü Aybala Sunat
Nilüfer Verdi ‘Latin Brazil Ensemble’
Selen Gülün Trio
Lara Di Lara
Holler My Dear

30 Temmuz Pazar
Elif Çağlar Quartet
Önder Focan & Şallıel Bros. ‘Funkbook’
MadenÖktemErsönmez
Sebastian Studnitzky
Songs From A Breeze

Etkinlik Detaylarıyla ilgili http://www.bozcaadacazfestivali.com/ adresinizi ya da festivalin facebook sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin