Nick Cave’in Skeleton Tree Albümü Sadi Turan’ın Çizgilerinde!

Nick Cavein Skeleton Tree Albümü Sadi Turanın Çizgilerinde

Nick Cave’in 2016’da çıkan Skeleton Tree adlı albümü ve albümün dünya turnesi süreci Sadi Turan’ın çizimleriyle Redbull’da yeniden hikayeleştirildi.

Nick Cavein Skeleton Tree Albümü Sadi Turanın ÇizgilerindeAvustralyalı sanatçı Nick Cave, oldukça ilgi gören “The Singer” gibi çalışmalarının ardından son çalışması Skeleton Tree’nin hazırlığı sırasında yaşadığı hüzünlü olayla uzun süre gündemde kalmıştı.

Albümün hazırlık aşamasındayken 15 yaşındaki oğlu Arthur’un kayalıklardan düşerek hayatını kaybetmesi Cave’in müzik hayatı için trajik bir hikaye olmuştur. Aynı zamanda Nick Cave and The Seeds ekibinin 16. albümü olan Skeleton Tree, trajik hikâyesiyle dünya genelinde büyük ilgi görmüş, albüm öncesinde One More Time With Feeeling adıyla bir belgesele konu olmuş, Yetişkinler İçin Çocuk Masalları adıyla da kitaplaştırılmıştı.

İki oğlundan biri olan Arthur, Nick Cave’in 2014 yapımı ‘20,000 Days On Earth’ belgesel filminde de yer almış, filmde Cave’in müzik çalışmalarının renkli dünyası beyaz perdeye aktarılmıştı.

Nick Cave ve Skeleton Tree’in Sadi Turan’ın çizgileriyle hikayeleştirilmiş hali için:

https://www.redbull.com/tr-tr/cizgi-hikaye-nick-cave

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin