Cingöz Recai 13 Ekim’de Vizyona Giriyor!

Cingöz Recai 13 Ekimde Vizyona Giriyor

Türk polisiye edebiyatının unutulmaz karakterlerinden, Peyami Safa’nın en sevilen eserlerinden olan Cingöz Recai yarım yüzyıl sonra tekrar beyaz perdeye aktarılıyor. Kanal D ve Limon Film’in iş birliğiyle beyaz perdede izleyeceğimiz Cingöz Recai’nin yapımcılığını Content Türkiye yapımcılıktan Hayri Aslan üstlenirken, yönetmenliğini de Onur Ünlü gerçekleştiriyor.

Cingöz Recai olarak başrolde göreceğimiz Kenan İmirzalıoğlu’na Meryem Uzerli, Haluk Bilginer ve Musa Uzunlar eşlik ediyor. Kılıktan kılığa girmesiyle ünlü olan Cingöz Recai’nin film boyunca giydiği kıyafetlerin tasarımı ise Başak Dizer’e ait.

13 Ekim’de seyircileriyle buluşması planlanan film modern bir Cingöz Recai macerası olmasıyla dikkat çekiyor.

“İyiliksever Hırsız” Cingöz Recai yıllar sonra bir soygun için yeniden döner. Ama soygunu bu sefer kendi ekibiyle yapmayacaktır. Cingöz Recai karanlık bir çeteye bulaşır ve bir teknoloji dâhisinin evini soymak için kılıktan kılığa girer, türlü dolaplar çevirir.  Bir yandan da kimsenin bilmediği asıl hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır arayıp kin güttüğü, aklından çıkmayan Hayalet’e hiç olmadığı kadar yakındır.  Tabii tüm bunlar olup biterken yıllardır başına bela olan adeta dost(!) olduğu Başkomiser Mehmet Rıza da Cingöz Recai’nin peşine düşer ve onu yakalamaya çalışır. Herkesin başına çeşitli çoraplar ören Cingöz Recai için kaderin kendisine oyunu ise güzeller güzeli Göz’e olacaktır.

Romanı sevenlerin merakla beklediği, oyuncu kadrosuyla göz dolduran film, bu yılın merakla beklenen filmleri arasında yerini çoktan aldı. Filmin yayınlanan ilk teaser’ı oldukça ilgi çekti.

13 Ekim’de beyaz perdede tekrar hayat bulacak Cingöz’ü bakalım bu sefer hangi kılıklarda göreceğiz?

 

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin