Çok Kısa Filmler Festivali İçin Başvurular Başladı!

Çok Kısa Filmler Festivali İçin Başvurular Başladı

Bu yıl 20. kez düzenlenecek olan Fransa merkezli Uluslararası Çok Kısa Filmler Festivali için başvurular başladı.

30 ülke 90 şehirde gerçekleştirilecek festival Türkiye’de ilk kez Antalya Sinema Derneği tarafından organize edilmişti. Bu yıl Antalya’yla birlikte Ankara, İstanbul, Denizli ve Bursa’ya doğru kapsamı genişleyen festival için son başvuru tarihi 2 Mayıs 2018.

Çok Kısa Filmler Festivali İçin Başvurular Başladı1-10 Haziran tarihleri arasında sürecek olan festival; önce Denizli’de T.C. Denizli Valiliği’nin desteğiyle başlayıp Antalya’ya, Ankara’ya (ODTÜ-Gisam) ve İstanbul’a (Fransız Kültür Merkezi) uğradıktan sonra Bursa’da Nilüfer Belediyesi ve Aykırı Sinema Derneği’nin işbirliğiyle tamamlanacak. Festivalin Bursa ayağını özel kılan bir başka durum da her sene yapılan uluslararası yarışmanın yanında Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle ulusal bir yarışma da gerçekleştirilecek olması.

Yarışmaya katılacak adaylar için çekilen kısa filme dair bir yapım yılı sınırlaması getirilmiyor. Ancak başvuracağınız filmin 30 dakikadan kısa olması gerekiyor. İnternet üzerinden de başvuru yapabileceğiniz festivale dair daha detaylı bilgi için  cokkisafilmler.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin