Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri İçin Başvurular Başladı!

Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri İçin Başvurular Başladı

Varlık Dergisi ve Varlık Yayınları tarafından her yıl kuruluşunun yıldönümü olan Temmuz ayında kurucu Yaşar Nabi Nayır adına verilen “Gençlik Ödülleri” için başvurular başladı.

Seçici kurulunda şiir alanı için Zeynep Uzunbay, Salih Bolat, Abdülkadir Budak, Metin Cengiz ve Sina Akyol; öykü alanı için Nursel Duruel, Feyza Hepçilingirler, Hatice Meryem, Feridun Andaç ve Mehmet Zaman Saçlıoğlu’nun yer aldığı yarışmanın sonuçları Varlık Dergisi’nin Temmuz 2018 sayısında yayınlanacak. Ödüllendirilen çalışmalar Varlık Yayınları tarafından kitap olarak yayımlanacak.

“Gençlik Ödülleri”ne katılabilmek için ilk şart 30 yaş ve altında olmak. Başvurmak isteyen aday, yarışmaya şiir veya öykü alanında katılabileceği gibi her iki alanda da katılabilirler. Hazırlanan şiir ve öykü dosyaları A4 kağıda Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto, çift satır aralıklı yazılmalı ve her dosyada fotoğraf, özgeçmiş ve iletişim bilgileri ilk sayfada, dosya adının altında bulunmalı. Ve dosyalardan 6 adet kopya hazırlanmalı.

Şiir ve öykü dallarında verilen ödüllerde başvuru için son tarih 2 Nisan 2018.

Dosyaların gönderilmesi gereken adres: “Varlık Dergisi, Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri, Perpa İş Merkezi, B Blok, Kat 5, No 484, Şişli 34384 İstanbul”.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin