Erdal Beşikçioğlu’nun Yönettiği Pal Sokağı 5 Kasım’da Sahnede!

Erdal Beşikçioğlunun Yönettiği Pal Sokağı 5 Kasımda Sahnede

Pal Sokağı Çocukları Macar yazar Ferenc Molnar tarafından 1906 yılında yazılan evrensel bir çocuk romanı. Daha önce birçok kez beyaz perdeye ve sahneye uyarlanan hikaye bu kez Erdal Beşikçioğlu’nun yönetmenliğinde Pal Sokağı adı ile tiyaro izleyicisiyle buluşacak.

Erdal Beşikçioğlunun Yönettiği Pal Sokağı 5 Kasımda SahnedeKoreografisini Korhan Başaran, yönetmen yardımcılığını Elvin Beşikçioğlu’nun üstlendiği oyunda sahnede izleyeceğimiz isimler; Deniz Sancak, Eren Akova, İlkyaz Arslan, Kaan Altay Köprülü, Mehmet Emin Karakaya, Mert Berkay İzgi, Metehan Kuru, Korkan Karabal, Simel Keçicioğlu, Sonay Eren, Talha Sezer, Yiğit Selçuk Doğan ve Orçun Ertaman.

Hikaye Pal Sokağı Çocukları ile Kızıl Gömlekliler arasındaki “arsaya sahip olma” oyununun “vatanını koruma mücadelesine” dönüşmesinin temsili. Bu temsille birlikte seyirci “haklılık” ve “zafer” kavramlarını sorguluyor. Bir taraf kazanırken diğer taraf illaki kaybediyor. Aslında kimin kazanıp kimin kaybettiği de hiçbir zaman belli olmuyor. Çünkü yaşam, çocuklukla yetişkinlik arasında geçen zamanda kazananı ve kaybedeni belli olmayan süresiz bir savaş. Peki bu savaşta çocuk kalmış bir yetişkinle, yetişkin olmuş bir çocuk birbirinden ne derece ayrılır?

Tüm bu sorular üzerine düşündüren Pal Sokağı Tatbikat Sahnesi oyuncularının performansı ile UNIQ Hall’de ilk gösterimini 5 Kasım Pazar günü saat 20.30’da gerçekleştirecek.

Yorum yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin